Віталій Кличко: Мер Києва повинен отримати серйозні повноваження для реалізації реформ

22.10.2011 14:01

Партія «УДАР» ініціюватиме зміни до Закону Про столицю, аби повернути Києву реальне самоврядування. Про це заявив в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня» лідер партії Віталій Кличко.

«Що стосується повноважень мера, то ми будемо ініціювати зміни до Закону Про столицю. До виборів. І у парламенту, і у президента буде можливість показати своє справжнє ставлення до киян», - заявив Віталій Кличко.

Це питання – украй важливе для столиці. Адже за словами політика, Київ – чи не єдине місто в Європі, де немає місцевого самоврядування. Тому всенародно обраний мер має отримати серйозні повноваження, аби мати можливість провести реформи. Тож ситуація, коли багатомільйонне місто залежить від призначеного намісника – неприпустима.

«Про що ми говоримо, якщо у нас знищена одна з ключових європейських цінностей - самоврядування?! Про які принципи ми взагалі згадуємо, якщо вибори в Києві не проводяться тільки тому, що мером повинен стати представник Партії регіонів? І ніхто інший. І поки ПР не підтягне рейтинг свого кандидата, виборів не буде. Ви бачите тут щось від демократії? Я – ні», - зазначає Кличко.
.
Політик додає, що влада сьогодні лише декларує боротьбу з корупцією: «У в'язниці чомусь сидить Луценко, котрого звинувачують у розтраті 40 тис. грн. на зарплату водієві, а мер Черновецький, який вкрав 70 (!) млрд. (і влада про це заявила публічно), подорожує за кордоном, просто не ходить на роботу... При цьому жодної справи по членам його команди не доведено до суду. Наші клопотання до Верховної Ради про перевибори правлячою більшістю не розглядаються. Все це – подвійні стандарти».

Віталій Кличко заявив, що особисто для нього Київ – це головна точка країни, з якої мають починатися реформи. «Моя команда працювала на Київ і буде працювати. Наша фракція в Київраді показала, що ми не стали фракцією тушок ні при Черновецькому, ні при Попові. Нам вдалося витримати лінію, утримати людей ідеєю, а не фінансами і портфелями. Депутати взяли на себе зобов'язання перед киянами і намагалися їх виконувати».

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини