Віталій Кличко: Сьогодні Україна - це інкубатор корупції

29.09.2012 11:47

Розвитку місцевого самоврядування в Україні заважають централізація влади та корупція. Про це заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко в ефірі «Шустер.LIVE».

Політик звернув увагу на те, що бюджетні кошти в регіонах витрачаються непрозоро, у громади немає контролю за чиновниками, в той час, як в усьому світі такий контроль здійснюють демократичні інституції. Віталій Кличко навів приклад столиці, де у прийнятті рішень та контролі за бюджетом міста основну роль виконує голова адміністрації. «У Києві немає прозорості бюджету і кияни, зокрема, не бачать, на які напрямки використовуються бюджетні кошти. На превеликий жаль, ніхто з киян не впливає на процеси ні у своєму будинку, ні на своїй вулиці, ні у своєму місті. Немає гарантій, що в один прекрасний момент у дворі вашого будинку не викопають котлован і не почнуть будівництво», - зауважив лідер «УДАРу».

Для стимуляції розвитку місцевого самоврядування необхідно змінювати систему, у якій корупція стала нормою, вважає Віталій Кличко: «Як чиновник, який отримує зарплатню у кілька тисяч гривень, може купувати автомобілі та будинки за сотні тисяч доларів? Всі чудово розуміють, що все це придбано на кошти від корупційних схем та на хабарі. Якщо ситуацію не змінити, скоро до України будуть приїздити з усього світу, щоб подивитися на інкубатор корупції, як до Нью-Йорка приїжджають подивитися на Статую Свободи».

Основним методом подолання корупції Віталій Кличко вважає систему заходів з люстрації влади. Так, лідер «УДАРу» навів приклад Грузії, яка за короткий час змогла подолати корупцію та хабарництво: «Необхідно різати по живому і починати з себе, тому що чиновники, які були при владі, ніколи не будуть займатися інтересами держави, а лише набиватимуть власні кишені. Грузія – невеличка країна, і всі знають наскільки тісні родинні зв’язки на Кавказі, однак вони змогли змінити систему».

Віталій Кличко нагадав, що однією з програмних цілей партії «УДАР» є створення Антикорупційного бюро, яке буде займатися розслідуванням дій тих чиновників, які беруть участь у корупційних схемах. Контроль за роботою бюро проводитиму ЗМІ та громадські організації. На закиди опонентів про те, що у списку «УДАРу» також є колишні чиновники, Кличко нагадав, що партія «УДАР» - єдина політична сила, яка оприлюднила свої списки і надала їх для оцінки руху «ЧЕСНО».

«Треба починати з себе. Бо чомусь всі говорять, що треба починати з себе, а починають з критики “УДАРу”. А ми свої списки почистили. Можна говорити про будь-які схеми того, як ми можемо боротися з корупцією та централізацією влади, однак якщо ми не почнемо з себе, то усі наші дії будуть неефективними. Якщо ми не змінимо систему, то розвиток місцевого самоврядування та контроль за бюджетом не змінять ситуацію. Контроль за діями чиновників – це лише компонент тих реформ, які потрібно провести», - підсумував лідер партії «УДАР».

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Новини