“УДАР” вимагає від Генпрокуратури зупинити тиск на партійців

03.10.2012 14:22

“УДАР” вимагає припинити немотивований тиск на партійців у різних регіонах України і перешкоджання проведенню виборчої кампанії опозиційним кандидатам, зокрема, у Запорізькій області. Про це йдеться у заяві “УДАР”, переданій до Генпрокуратури України.

“На представників Партії “УДАР Віталія Кличка” у Запорізькій області чиниться тиск, який суттєво ускладнює ведення виборчої кампанії і обмежує реалізацію прав і гарантій діяльності кандидатів, наданих Законом України «Про вибори народних депутатів України», - написано в заяві, яку представники партії особисто передали заступнику Генпрокурора України Віктору Войцишину. Серед представників “УДАРу” були, зокрема, кандидати в народні депутати Валентин Наливайченко, Ірина Геращенко, Кирило Куликов, Андрій Охріменко та Богдан Василенко.

Також активісти партії планували сьогодні пікетувати Генпрокуратуру з вимогою припинити політичні репресії, але через заборону акції Адміністративним судом, її було перенесено до стін ЦВК.

В “УДАРі” нагадують, що проти кандидата-мажоритарника у Запорізькій області Вадима Кривохатька порушено чотири кримінальні справи, його оголошено в розшук, його родину і співробітників тероризують податкова і міліція. А біля партійного офісу у Запоріжжі не приховуючись чергує машина спостереження.

У партії наголошують, що до переслідувань Кривохатька має безпосереднє відношення глава Запорізької облдержадміністрації, який мав би бути поза політичними процесами і займатися розвитком ввіреної йому території, а не “розборками” з опонентами.

Тиск з боку правоохоронних органів відчувають на собі й інші кандидати-мажоритарники від “УДАРу” у Запорізькій області, зокрема, Андрій Охрименко і Богдан Василенко. Вони скаржаться на погрози на свою адресу, силовий тиск і порушення кримінальних справ за надуманими принципами. За словами кандидатів, їм телефонують невідомі і вимагають знятися з реєстрації, інакше обіцяють серйозні проблеми зі здоров'ям власним і здоров'ям близьких людей.

«Ми звернулися до ГПУ з вимогою негайно втрутитися і зупинити керівництво обласної Запорізької прокуратури, щоб вони не використовували свої повноваження для переслідування кандидатів, для тиску на їхні сім’ї», - наголосив кандидат у народні депутати від партії “УДАР” Валентин Наливайченко після візиту до Генпрокуратури.

В “УДАРі” відзначають, що тиск і застосування адмінресурсу характерне не тільки для Запоріжжя. До таких же методів вдаються у всіх регіонах, зокрема, на Київщині, Хмельниччині, в Луганській та Одеській областях, щоб забезпечити перемогу провладним кандидатам.

“Чомусь проблеми у людей починаються тоді, коли вони представляють опозиційну політичну силу і стартує виборча компанія. Якщо телефонують і кажуть: або ти знімаєш свою кандидатуру, або ти про це пошкодуєш, - це і є політичний тиск. І тут необхідне втручання відповідних структур, - заявила кандидат у народні депутати від партії “УДАР” Ірина Геращенко.

Політик також відзначила, що дуже важливо, аби всі опозиційні сили об'єдналися сьогодні навколо ключових речей, а саме: підготовки до виборів, захисту результатів виборів і відстоювання правової позиції.

Партія «УДАР» звертається до інших опозиційних сил з проханням підтримати позицію партії Кличка у вимогах припинити політично вмотивовані і замовні кримінальні справи проти кандидатів в депутати від опозиції. Також партія планує передати всі факти тиску і залякувань в міжнародні організації, що займаються моніторингом виборчої кампанії в Україні.

В “УДАРі” нагадують, що 5 жовтня лідер партії «УДАР» Віталій Кличко планує зустрітися з Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою і особисто передати йому інформацію про численні факти тиску та переслідування партійців, які розпочалися зі стартом виборчої кампанії.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини