Оксана Продан: Виборці можуть і повинні захистити свій голос

04.10.2012 14:55

Для захисту свого волевиявлення українським виборцям необхідно не лише проголосувати, а й захистити свій вибір. Адже в Україні склалася ситуація, коли своє виборче право доводиться активно відстоювати. Про це заявила співорганізатор податкового майдану, кандидат у народні депутати за списком партії «УДАР» Оксана Продан в Політклубі Віталія Портникова.

За словами Продан, провладні сили масово застосовують адмінресурс, намагаються провести вибори «під себе», і в цій ситуації люди зневірюються в результатах голосування. «Під час зустрічей з виборцями дуже багато часу доводиться переконувати людей, щоб вони прийшли на вибори і проголосували. Я часто чую, що люди розчаровані і вважають, що від них нічого не залежить», - розповіла про настрої виборців Оксана Продан.

Вона також навела приклади масштабних заходів, завдяки яким влада намагається маніпулювати результатами волевиявлення. Зокрема, багато кандидатів у одномандатних округах, які балотуються у народні депутати як самовисуванці, насправді мають цілковиту підтримку партії влади. «Виборець хоче проголосувати нібито за незалежного кандидата, а насправді його просуванням займається Партія Регіонів», - зазначає Продан. З огляду на це вона закликала усіх виборців уважно вивчати біографії кандидатів, за яких вони збираються голосувати.

Також Оксана Продан радить заздалегідь перевірити себе у списку виборців, а у день виборів прийти на дільниці і проголосувати – лише у цьому випадку владі не вдасться фальсифікувати волевиявлення.

Продан навела приклад успішної роботи громади міста Тернополя, яка змогла протистояти майбутнім фальсифікаціям. «Громадські активісти оприлюднили і розповсюдили списки членів окружних і дільничних виборчих комісій, для того, дати сигнал тим, хто взяв гроші від влади. І насправді є вже непоодинокі випадки, коли люди повиходили з комісій, бо зрозуміли, що суспільство контролює їхню діяльність», - розповідає Оксана Продан.

Кандидат від «УДАРу» додала, що спостерігачі також можуть ефективно впливати на виборчий процес. Кожному спостерігачу необхідно складати протокол, якщо він побачить порушення, вимагати копію протоколу з результатами підрахунку голосів і звірити його з протоколом, який ДВК направляє до Окружкому. «Саме така злагоджена і системна робота самих виборців і спостерігачів допоможе відстояти реальний вибір і уникнути фальсифікацій», - підсумувала Оксана Продан.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Новини