Віталій Кличко зустрівся з Генпрокурором і розповів про тиск на членів «УДАРу»

05.10.2012 11:14

У п’ятницю, 5 жовтня, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко зустрівся з Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою і передав йому звернення, в якому викладені факти порушення виборчого законодавства та відвертого тиску на кандидатів в депутати від партії «УДАР».

- Я добивався зустрічі з Генпрокурором для того, щоб надати факти тиску на активістів партії, - сказав журналістам Віталій Кличко після зустрічі з Віктором Пшонкою. - Генпрокурор пообіцяв, що в 10-денний термін надані нами факти будуть розглянуті, і їм буде надана правова оцінка. Сподіваюсь, що вона буде насправді правовою, а не політично заангажованою. Якщо через 10 днів ми не отримаємо відповіді, я знову вимагатиму зустрічі з Генпрокурором.

Кличко наголосив, що в різних регіонах України партія постійно стикається із фактами перешкоджання у веденні виборчої кампанії кандидатам від «УДАРу». В листі наведено найбільш резонансні приклади тиску на кандидатів, які потребують негайного втручання Генеральної прокуратури України. Зокрема, про безпідставне порушення низки кримінальних справ відносно кандидата від «УДАРу» в одномандатному виборчому окрузі №82 Вадима Кривохатька і оголошення його в розшук. Враховуючи той факт, що по округу, де лідирує Кривохатько, від влади балотується і має повну підтримку місцевого керівництва заступник глави Запорізької облдержадміністрації О. Дудка, цей тиск правоохоронців у партії “УДАР” розцінюють як політичний, як відверте перешкоджання у веденні виборчої кампанії.

Також Віталій Кличко розповів про безпідставне порушення кримінальної справи прокуратурою Печерського району м. Києва і зловживання прокурорськими повноваженнями проти депутата від «УДАРу» в Ірпінській міськраді Ярослава Місяця, якому неодноразово погрожували представники члена “Партії регіонів” Петра Мельника, вимагаючи припинити політичну діяльність.

Серед іншого Кличко вказав на факти підкупу виборців і відсутність реакції прокуратури, зокрема, Дарницького району Києва.

Також в листі йдеться про інші факти тиску і порушень виборчого законодавства.

Віталій Кличко звернувся до Генпрокурора з вимогою провести перевірку викладених фактів і вирішити питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, які неналежним чином виконували свої обов’язки при порушенні та розслідуванні зазначених кримінальних справ.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини