«УДАР» пропонує колегам по опозиції план дій в наступному парламенті

29.10.2012 09:26

Партія «УДАР» пропонує демократичним силам ухвалити план спільних дій в парламенті нового скликання. В «УДАРі» вважають, що цей документ має бути підписаний лідерами опозиційних сил, а також кожним народним депутатом, який виступає за зміну влади в Україні і здійснення демократичних перетворень.

ПЛАН СПІЛЬНИХ ДІЙ

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ VII СКЛИКАННЯ

«ЄВРОПЕЙСЬКЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»


Ми, повноважні представники демократичних політичних сил, народні депутати України,

виходячи із чіткого розуміння того, що нинішній авторитарний корумпований режим довів ситуацію в країні до критичної межі,

усвідомлюючи своє природне право боротися проти узурпації влади та захищати народовладдя,

спираючись на волю і довіру наших виборців,

прагнучи повернення України на демократичний європейський шлях розвитку задля забезпечення умов для добробуту і самореалізації кожної людини,

виходячи з усвідомлення нашої відповідальності за майбутнє України

ЗОБОВ’ЯЗУЄМОСЯ

реалізувати у Верховній Раді України VII скликання План спільних дій «Європейське майбутнє України».

Сьогодні у нас є не тільки спільний ворог – авторитарний корумпований режим, – а й спільна мета: перетворення України в сучасну демократичну і справедливу державу.

Неодмінною умовою реалізації цього плану дій є усунення від влади режиму В.Януковича та звільнення політичних в’язнів.

Першочерговими завданнями для перетворення України на повноцінну європейську демократичну державу є злам існуючої корупційної системи та запровадження нових правил функціонування політичної та економічної систем країни.

Для цього ми змінимо українське законодавство:

 • Усунемо корупціонерів від влади. Створимо незалежне Антикорупційне агентство, яке під наглядом громадянського суспільства розпочне антикорупційну люстрацію, зокрема, виявлення і притягнення до відповідальності корупціонерів чиновників, суддів, працівників правоохоронних органів.

 • Ухвалимо закон України про порядок імпічменту президента та створимо Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань усунення президента В.Януковича від влади. Почнемо процедуру імпічменту чинного глави держави.

 • Запровадимо народну законодавчу ініціативу. Законопроект, підтриманий 150 000 громадян України, розглядатиметься парламентом першочергово.

 • Запровадимо народне вето, тобто надання громадянам права скасовувати на референдумі рішення органів державної влади і місцевого самоврядування.

 • Запровадимо інститут народного вотуму недовіри, який дасть громадам можливість ухвалювати на місцевому референдумі рішення про недовіру та звільнення голови місцевої держадміністрації, керівника міліції і податкової, прокурора, судді.

 • Посилимо контроль громадян за діяльністю депутатів усіх рівнів через запровадження механізму їх відкликання. Встановимо кримінальну відповідальність для тих народних обранців, які голосують за інших депутатів.

 • Запровадимо на виборах до парламенту та до місцевих рад (крім сільських і селищних) пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Для парламентських виборів передбачимо існування регіональних багатомандатних округів. Депутатів сільських і селищних рад будуть обирати за мажоритарною системою.

 • Запровадимо проведення виборів міських голів у два тури.

 • Посилимо фінансову спроможність місцевих громад, спрямувавши до їх бюджетів 100% надходжень від податків на доходи фізичних осіб, нерухомість і землю, та перерозподіливши надходження від решти податків для забезпечення потреб громад.

 • Надамо обраному киянами міському голові повноваження голови Київської міської державної адміністрації.

 • Позбавимо президента і парламент права призначення суддів та звільнити суддів з-під тиску виконавчої влади. Усі судді мають призначатися Вищою радою юстиції. Її склад має формуватись виключно на З’їзді суддів України. Для розгляду тяжких злочинів запровадимо суд із 12 присяжних.

 • Зведемо до мінімуму кількість державних органів, які мають дозвільні, контрольні та каральні повноваження.

 • Скоротимо кількість податків до 7, спростимо їх адміністрування, створимо максимально сприятливі умов для ведення малого та середнього бізнесу.

 • Запровадимо стимули для створення нових підприємств та робочих місць. Встановимо нульову ставку податку на прибуток: для новостворених підприємств – на 3 роки, для створених на депресивних територіях і на селі – на 5 років.

 • Проведемо справедливу пенсійну реформу, яка передбачатиме єдиний для всіх порядок нарахування пенсій та ліквідацію спеціальних пенсій для високопосадовців.

 • Посилимо відповідальність за дискримінацію жінок при працевлаштуванні, оплаті праці, підвищенні по службі.

 • Ухвалимо закони, що регулюватимуть ринок землі і захищатимуть права селян при операціях із землею. Лише після введення в дію цих законів допустимо знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення – гарантувавши, що вона буде продаватися лише громадянам України.

 • Скасуємо Закон «Про засади державної мовної політики», як антиконституційний, та такий, що розколює суспільство та ставить під загрозу розвиток і державний статус української мови, реальні права мов меншин.

 • Денонсуємо так звані «Харківські угоди» та інші домовленості, які шкодять стратегічним національним інтересам України.

 • Забезпечимо підписання та ратифікацію Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, включно із створенням зони вільної торгівлі, створимо умови для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.

Для виконання цього Плану дій, ми:

 

 • Співпрацюємо з організаціями громадянського суспільства, експертними організаціями, фахівцями для проведення в життя законодавства, що відповідає нашим програмним положенням;

 • Створюємо Координаційну групу для підготовки спільних законодавчих ініціатив, узгодження і координації дій у Верховній Раді України, а також відповідні робочі групи за напрямками; обрання цих груп відбудеться на загальних зборах народних депутатів України, які підписалися під цим Планом дій;

 • Не голосуємо за законопроекти, які створюють загрозу національним інтересам України або мають корупційну складову;

 • Діємо на засадах партнерства усіх демократичних опозиційних сил, дотримуючись принципу взаємного непоборення;

 • Не вступаємо в сепаратні переговори з будь-якою політичною партією чи блоком.

 • Цей документ відкритий до підписання усіма народними депутатами, які готові до спільних дій у Верховній Раді з метою протидії авторитарномурежиму президента Януковича, захисту прав і свобод громадян, перетворення України на повноцінну європейську демократичну державу.

  Лідери політичних сил (підписи)

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Новини