«УДАР» пропонує колегам по опозиції план дій в наступному парламенті

29.10.2012 09:26

Партія «УДАР» пропонує демократичним силам ухвалити план спільних дій в парламенті нового скликання. В «УДАРі» вважають, що цей документ має бути підписаний лідерами опозиційних сил, а також кожним народним депутатом, який виступає за зміну влади в Україні і здійснення демократичних перетворень.

ПЛАН СПІЛЬНИХ ДІЙ

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ VII СКЛИКАННЯ

«ЄВРОПЕЙСЬКЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ»


Ми, повноважні представники демократичних політичних сил, народні депутати України,

виходячи із чіткого розуміння того, що нинішній авторитарний корумпований режим довів ситуацію в країні до критичної межі,

усвідомлюючи своє природне право боротися проти узурпації влади та захищати народовладдя,

спираючись на волю і довіру наших виборців,

прагнучи повернення України на демократичний європейський шлях розвитку задля забезпечення умов для добробуту і самореалізації кожної людини,

виходячи з усвідомлення нашої відповідальності за майбутнє України

ЗОБОВ’ЯЗУЄМОСЯ

реалізувати у Верховній Раді України VII скликання План спільних дій «Європейське майбутнє України».

Сьогодні у нас є не тільки спільний ворог – авторитарний корумпований режим, – а й спільна мета: перетворення України в сучасну демократичну і справедливу державу.

Неодмінною умовою реалізації цього плану дій є усунення від влади режиму В.Януковича та звільнення політичних в’язнів.

Першочерговими завданнями для перетворення України на повноцінну європейську демократичну державу є злам існуючої корупційної системи та запровадження нових правил функціонування політичної та економічної систем країни.

Для цього ми змінимо українське законодавство:

 • Усунемо корупціонерів від влади. Створимо незалежне Антикорупційне агентство, яке під наглядом громадянського суспільства розпочне антикорупційну люстрацію, зокрема, виявлення і притягнення до відповідальності корупціонерів чиновників, суддів, працівників правоохоронних органів.

 • Ухвалимо закон України про порядок імпічменту президента та створимо Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань усунення президента В.Януковича від влади. Почнемо процедуру імпічменту чинного глави держави.

 • Запровадимо народну законодавчу ініціативу. Законопроект, підтриманий 150 000 громадян України, розглядатиметься парламентом першочергово.

 • Запровадимо народне вето, тобто надання громадянам права скасовувати на референдумі рішення органів державної влади і місцевого самоврядування.

 • Запровадимо інститут народного вотуму недовіри, який дасть громадам можливість ухвалювати на місцевому референдумі рішення про недовіру та звільнення голови місцевої держадміністрації, керівника міліції і податкової, прокурора, судді.

 • Посилимо контроль громадян за діяльністю депутатів усіх рівнів через запровадження механізму їх відкликання. Встановимо кримінальну відповідальність для тих народних обранців, які голосують за інших депутатів.

 • Запровадимо на виборах до парламенту та до місцевих рад (крім сільських і селищних) пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Для парламентських виборів передбачимо існування регіональних багатомандатних округів. Депутатів сільських і селищних рад будуть обирати за мажоритарною системою.

 • Запровадимо проведення виборів міських голів у два тури.

 • Посилимо фінансову спроможність місцевих громад, спрямувавши до їх бюджетів 100% надходжень від податків на доходи фізичних осіб, нерухомість і землю, та перерозподіливши надходження від решти податків для забезпечення потреб громад.

 • Надамо обраному киянами міському голові повноваження голови Київської міської державної адміністрації.

 • Позбавимо президента і парламент права призначення суддів та звільнити суддів з-під тиску виконавчої влади. Усі судді мають призначатися Вищою радою юстиції. Її склад має формуватись виключно на З’їзді суддів України. Для розгляду тяжких злочинів запровадимо суд із 12 присяжних.

 • Зведемо до мінімуму кількість державних органів, які мають дозвільні, контрольні та каральні повноваження.

 • Скоротимо кількість податків до 7, спростимо їх адміністрування, створимо максимально сприятливі умов для ведення малого та середнього бізнесу.

 • Запровадимо стимули для створення нових підприємств та робочих місць. Встановимо нульову ставку податку на прибуток: для новостворених підприємств – на 3 роки, для створених на депресивних територіях і на селі – на 5 років.

 • Проведемо справедливу пенсійну реформу, яка передбачатиме єдиний для всіх порядок нарахування пенсій та ліквідацію спеціальних пенсій для високопосадовців.

 • Посилимо відповідальність за дискримінацію жінок при працевлаштуванні, оплаті праці, підвищенні по службі.

 • Ухвалимо закони, що регулюватимуть ринок землі і захищатимуть права селян при операціях із землею. Лише після введення в дію цих законів допустимо знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення – гарантувавши, що вона буде продаватися лише громадянам України.

 • Скасуємо Закон «Про засади державної мовної політики», як антиконституційний, та такий, що розколює суспільство та ставить під загрозу розвиток і державний статус української мови, реальні права мов меншин.

 • Денонсуємо так звані «Харківські угоди» та інші домовленості, які шкодять стратегічним національним інтересам України.

 • Забезпечимо підписання та ратифікацію Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, включно із створенням зони вільної торгівлі, створимо умови для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.

Для виконання цього Плану дій, ми:

 

 • Співпрацюємо з організаціями громадянського суспільства, експертними організаціями, фахівцями для проведення в життя законодавства, що відповідає нашим програмним положенням;

 • Створюємо Координаційну групу для підготовки спільних законодавчих ініціатив, узгодження і координації дій у Верховній Раді України, а також відповідні робочі групи за напрямками; обрання цих груп відбудеться на загальних зборах народних депутатів України, які підписалися під цим Планом дій;

 • Не голосуємо за законопроекти, які створюють загрозу національним інтересам України або мають корупційну складову;

 • Діємо на засадах партнерства усіх демократичних опозиційних сил, дотримуючись принципу взаємного непоборення;

 • Не вступаємо в сепаратні переговори з будь-якою політичною партією чи блоком.

 • Цей документ відкритий до підписання усіма народними депутатами, які готові до спільних дій у Верховній Раді з метою протидії авторитарномурежиму президента Януковича, захисту прав і свобод громадян, перетворення України на повноцінну європейську демократичну державу.

  Лідери політичних сил (підписи)

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Новини