Віталій Кличко: Чому Президент досі не відреагував на беззаконня під час виборів?

06.11.2012 08:09

Результати парламентських виборів для України є невтішними. Такі висновки зробило для себе українське суспільство, таку оцінку дала українським виборам міжнародна спільнота. Єдиний з керівництва держави, хто ніяк не відреагував на ганебні події останнього тижня, - український Президент. Про це заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Багато українців не ходять на вибори, тому що переконані: їхній голос украдуть. Адже в Україні не працює Закон, фальсифікатори не несуть жодної відповідальності. Сьогодні я, як простий громадянин, звертаюся до гаранта Конституції - Президента країни - з вимогою скликати представників виконавчої влади, керівництво правоохоронних органів та розглянути питання фальсифікацій на виборах, знайти та покарати винних у цьому. І гарантувати нарешті дотримання закону. Адже, на превеликий жаль, на виборах була неймовірна кількість фальсифікацій. Це бачать українці, це бачать міжнародні спостерігачі, це нарешті побачила ЦВК. Лише сліпий цього не помічає. Було б правильно, якби Президент нарешті дав оцінку тому беззаконню, що відбувається в Україні», - заявив лідер «УДАРу».

Політик звернувся до досвіду інших країн - в тому числі тих, де виборців значно більше, ніж в Україні. Водночас, в цих країнах остаточні результати оголошують протягом лічених днів. Тим часом в Україні пішов другий тиждень після голосування, а остаточно встановити результати виборів досі не можуть.

Кличко продемонстрував два варіанти одного й того ж протоколу з мокрою печаткою з однієї з дільничних комісій 95-го округу в Ірпені. В уточненому варіанті протоколу кількість голосів за кожну з трьох опозиційних сил чомусь зменшилась, а за Партію регіонів та КПУ збільшилась. «Оце і є відповідь на запитання, що нас - «УДАР», «Батьківщину» та «Свободу» - сьогодні об’єднує. У нас у всіх крадуть голоси», - підкреслив Віталій Кличко.

«Можна скільки завгодно говорити про нові вибори, про обнулення списків… Більше того, щойно в ЦВК заявили, що у п’яти округах будуть перевибори. На перший погляд, можна було б радіти, адже Центрвиборчком офіційно визнав факт фальсифікацій. Однак ніхто не дасть гарантії, що в результаті перевиборів знову не спливатимуть отакі «уточнені протоколи», не буде маніпуляцій з волевиявленням людей», - зауважив лідер «УДАРу».

На його переконання, це трапилося тому, що в Україні не виконується виборче законодавство. «Поки фальсифікатори виборів не нестимуть кримінальної відповідальності, поки причетних до фальсифікацій не відсторонять від виборчого процесу, поки в Україні не дотримуватимуться закону – нас знову і знову дуритимуть і крастимуть наші голоси», - заявив Віталій Кличко.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини