Пинзеник: Створити газовий консорціум з Росією - означатиме віддати українську ГТС безкоштовно

28.05.2013 08:10

Росія вдається до будь-яких хитрощів, щоб затягнути Україну до Митного Союзу та контролювати українську газотранспортну систему. Про це в ефірі «Свобода слова» на ICTV  заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи інформацію ЗМІ про можливі домовленості в Сочі між Путіним та Януковичем.

«Не треба жити ілюзіями, що ми підпишемо з кимось угоду, а завтра, з точки зору благодійності, наші товари почнуть купувати. Ні», - сказав він. Політик наголосив, що будь-як країна, в тому чи іншому питанні, керується своїми економічними інтересами.  

Віктор Пинзеник нагадав, що між Україною та Росією вже підписані три угоди про вільну торгівлю, однак жодна з них не працює в повному обсязі. Народний депутат наголосив, що позитивно ставиться до вільної торгівлі між Україною та Росією. «Але для цього не потрібен вступ до будь-якого формування, де ухвалюються рішення, що обов’язкові для виконання. Для вільної торгівлі не потрібен Митний Союз. На жаль, по відношенню до нас вдаються до різних вивертів», - сказав Пинзеник.

Депутат зауважив, що безумовно, Україна зацікавлена у співпраці з Росією, однак жодна сторона не повинна шукати лише користь в таких стосунках. «Я хотів би, щоб ми керувалися одним правилом: коли ми знайшли скарб, коли ми бачимо вигоду і коли нас запитають: «Як ділитись – порівну чи по-братськи?», ми завжди сказали: «Порівну», - зазначив політик.

Віктор Пинзеник також наголосив, що є противником здачі газотранспортної системи та створення  двостороннього газового консорціуму між Україною та Росією. «Не може бути двохстороннього консорціуму. Гірше не можливо ніж ідея 50 на 50. Такий принцип означає – віддати безкоштовно», - сказав народний депутат. Він наголосив, що фракція «УДАР» не дасть жодного голосу за таку пропозицію уряду, оскільки кабмін «підсунув парламенту «кота в мішку». Віктор Пинзеник також висловив здивування, що представники влади досі під будь-якими приводами відмовляються оприлюднити оцінку вартості ГТС, що означає, що ведуться торги про безпосередню ціну питання.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Новини