«Ухвалюючи антикорупційне законодавство, ми дійшли до межі можливого політичного компромісу. Тому навряд чи зможемо піти далі без допомоги активної громадськості та журналістів», - наголосив Віктор Чумак.
Він нагадав, що в травні цього року було ухвалено закон, який передбачає обов’язкову публічність декларацій високопосадовців, про істотне зменшення мінімальної суми декларованої покупки та конкретизацію установ банків, де вони мають вклади.
«На допомогу активістам ми створили ряд уповноважених підрозділів, які будуть виконувати логічний та арифметичний контроль за деклараціями чиновників. Приклад українських політв’язнів показує, що створення будь-якого правоохоронного «монстра» під виглядом контрольного органу може бути використано проти опозиції. А в уряду та Президента сьогодні немає жодної політичної волі створювати орган прозорого контролю, бо для них «бити» по чиновниках-корупціонерах – це «бити по своїх», - зазначив «ударівець».
На його думку, саме кампанії громадського моніторингу зможуть підвищити тиск суспільства, журналістів та громадських організацій на парламент в площині відповідності стилю життя високопосадовців України задекларованим ними статками.