УДАР вважає неприпустимим, що сьогодні медицина фінансується на рівні 3,3% від ВВП

08.07.2013 15:25

“УДАР” вважає неприпустимим те, що сьогодні медицина фінансується на рівні 3,3% від ВВП,  і що медична реформа спрямована в першу чергу на скорочення навіть цих мізерних коштів.

Про це заявила народний депутат від “УДАРу” Ірина Геращенко під час виступу на публічних громадських слуханнях на тему " Медична реформа: для чиновників чи для людей" у Черкасах.

Також народний депутат наголосила, що під словами "реорганізація" та " оптимізація" насправді  приховують ліквідацію та закриття медичних закладів. 

“Подібні слухання повинні пройти в усіх регіонах України, щоб об'єктивно обговорити наслідки медичної реформи і врахувати помилки в подальшому реформуванні галузі.  Будь-яка реформа  медичних закладів можлива тільки після проведення громадських слухань чи зборів громади , думку якої зобов'язані врахувати органи місцевого самоврядування”, - наголосила Ірина Геращенко.  

Учасники слухань прийняли резолюцію, в якій вимагають від МОЗ та черкаських органів влади встановити мораторій на закриття медичних закладів в регіоні, а також до вересня надати вичерпну інформацію про працевлаштування працівників всіх медичних закладів, що потрапили під реорганізацію , та оприлюднити інформацію про долю приміщень , в яких знаходилися реорганізовані медичні заклади. 

Під час слухань також піднімалося питання здирництва в медичних закладах, коли хворі повинні приходити зі своїми ліками і нерідко платити так звані “добровільні внески” на лікарню. Учасники слухань констатували, що медицина стає більш недоступною і дорогою для пересічних громадян. На їх думку, у бюджеті-2014 видатки на медицину мають бути збільшені мінімум до 5% від ВВП. 

Ірина Геращенко також зазначила, що представники органів влади, зокрема Черкаської ОДА та облради, що були присутні на слуханнях, вийшли з приміщення, коли учасники слухань почали критикувати стан медицини в області. “Це черговий приклад того, як влада не готова слухати громаду”, - додала депутат.

Резолюція, прийнята на слуханнях, буде направлена МОЗ та керівництву Черкаської влади. 

Публічні громадські слухання у Черкасах пройшли за ініціативою народних депутатів від опозиції  Ірини Геращенко, Миколи Томенка та Святослава Ханенка. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Новини