Кличко: Всі кримінальні справи проти заарештованих демонстрантів повинні бути закриті

16.02.2014 16:28

Ми дотиснемо владу, щоби всі кримінальні справи проти заарештованих демонстрантів були закриті. Про це заявив лідер "УДАРу" Віталій Кличко, виступаючи на Майдані.

"Багато людей кажуть, чи треба було хлопців відпускати такою ціною. Питання про звільнення ОДА неоднозначно сприймається. Можна дискутувати на будь-які теми тут. Але зовсім по-іншому життя сприймається, коли ти за ґратами. Близько 300 найактивніших учасників акцій протесту сьогодні звільнені. Це дуже важливо. І ми дотиснемо владу, щоби всі кримінальні справи були закриті покуратурою. Влада думає, що вона обманула всіх - спочатку випустили, а потім у будь-який момент можуть знову кинути за грати. Не вийде!" - наголосив Віталій Кличко.

Він розповів, що щойно повернувся з Дніпропетровська, а напередодні відвідував Полтаву і Черкаси. "Незважаючи на те, що влада в судовому порядку заборонила збиратися, у Черкасах і Полтаві вийшло по три тисячі людей на віче. У Дніпропетровську - близько 2 тисяч. І куди б я не приїжджав - всюди один сценарій.  Приїхав у Черкаси - "замінували" будівлю, де мала відбутися зустріч з партактивом. Та сама історія трапилася у Полтаві, а сьогодні - у Дніпропетровську, де замінували телекомпанію, куди я приїхав на ефір. МНС приїжджає, міліція очіпляє. Влада дуже сильно боїться, щоби люди не збиралися, не чули правди і не об'єднуватися в своїй боротьбі", - зазначив лідер "УДАРу".

Він відзначив, що вся відповідальність за події наступного тижня лежить на президенті України. І підкреслив, що політичну кризу в Україні можна було б вирішити, призначивши дострокові президентські вибори, щоби в конституційний спосіб змінити чинну владу.

"Встановлення балансу влади і повернення до Конституції 2004 року - це ключове питання, яке буде підніматися у вівторок у Верховній Раді. Незважаючи на те, що більшість сьогодні пропрезидентська, в особистих бесідах всі вони підтримують нас, але вони бояться гніву президента, вони маленькі духом", - сказав Кличко.

Політик закликав всіх присутніх на Майдані переконувати своїх друзів і знайомих виходити і відстоювати свою громадянську позицію. "Ми будемо боротися пліч-о-пліч, і ми переможемо!" - наголосив Віталій Кличко.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини