Кличко: влада і опозиція варті одне одного - BBC Ukrainian

12.08.2011 17:47

Міжнародна версія американської газети The New York Times - International Herald Tribune (IHT) - розмірковує над політичними шансами українського боксера-чемпіона Віталія Кличка, а також подає його оцінки діяльності влади і опозиції.

Видання цитує радників пана Кличка, які твердять, що по цілій Україні, згідно із опитуваннями, його партію «УДАР» підтримали б 4,5 відсотка виборців, якби голосування до Верховної Ради відбувалося зараз.

Київський кореспондент газети Ендрю Крамер зазначає, що Віталій Кличко, який виборював свої титули на боксерському ринзі, тепер бореться проти утисків української опозиції.

Він виступає за європейську інтеграцію України і каже, що українська мова має бути державною. Але його головними плюсами, як веде далі часопис, є те, що він високий та сильний і жодного разу не обіймав державну посаду.

Аналітики та дипломати твердять, що на тлі арешту Юлії Тимошенко та постійних конфліктів в українському політичному житті, люди розчарувались у старих політиках і хочуть бачити нові обличчя. Після арешту Тимошенко боксер припинив тренування до свого наступного поєдинку і повернувся в Київ.

В політиці, як на ринзі

В інтерв'ю виданню Віталій Кличко сказав: «Це не нормально, коли один за одним опозиційні політики опиняються за ґратами». Він натякнув на те, що правозахисники називають "чистками опозиції" владою на чолі із президентом Віктором Януковичем.

«Звичайно ми знаємо, що Тимошенко не свята. В її поведінці є багато негативних аспектів. Нинішній уряд та опозиція, які періодично міняються місцями, варті одне одного», - каже Віталій Кличко.

В інтерв'ю IHT український політолог Михайло Погребінський сказав: «Популярність уряду зменшується, але люди не хочуть голосувати за «помаранчеву команду». З'явилась чудова нагода для нової політичної постаті вийти на арену».

Згідно із останніми опитуваннями, майже 35 відсотків виборців ще не визначились, за кого голосуватимуть на наступних парламентських виборах, які заплановані на наступний рік.

«У боксі та політиці важко спрогнозувати результат. Ви маєте бути готовими пройти всі 12 раундів. Але якщо ви здобуваєте перемогу вже у першому раунді, ви повинні бути готовими і до швидкої перемоги», - каже 40-річний спортсмен, якого вважають одним із найкращих боксерів в історії.

Його бій проти польського боксера Томаша Адамека відбудеться, як і заплановано, 10 вересня, оскільки квитки вже продали. Але, зважаючи на політичну ситуацію в Україні, пан Кличко проведе частину тренувань в Києві.
«Ані Тимошенко, ані Янукович не є політиками завтрашнього дня», - каже Віталій Кличко.

На запитання, що боксер може запропонувати своїй країні, він відповів по-філософськи: «Бокс - це найжорстокіший вид спорту, але у той сам час він є найбільш схожим на життя».
 

BBC Ukrainian

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини