Пинзеник: Проект змін до бюджетного кодексу не вирішує питання передачі повноважень місцевим бюджетам

25.12.2014 12:17

Проект змін до бюджетного кодексу не вирішує питання передачі повноважень місцевим бюджетам. Централізація коштів бюджету навіть зростає. Про це заявив народний депутат Віктор Пинзеник.

"Місцеві бюджети як були агентами по виконанню доручень уряду, так вони ними і залишаються. Змінюються тільки механізми цих стосунків. Раніше відбувалася денна передача коштів державного бюджету через щоденні нормативи відрахувань, зараз ця система замінюється системою медичних, освітніх та інших субвенцій. Але у зв'язку з тим, що ці заклади беруться на утримання державного бюджету, відбувається ще додаткове вилучення прибуткового податку з громадян - 25% і 40% по Києву. З практичної точки зору, централізація коштів бюджету навіть зростає", - підкреслив Віктор Пинзеник. 

Депутат відзначив, що дещо поліпшує ситуацію намір дати право місцевим бюджетам вводити податок з продажу і податок на нерухомість. "Я би додав до цих норм право місцевим бюджетам самостійно вирішувати перелік товарів, щодо яких вони встановлюють доплату і обмежити граничну суму. По-друге, зробити невеличку корекцію акцизу на пальне і спрямувати ці кошти на будівництво місцевих доріг, тобто дати ці кошти місцевим бюджетам", - зазначив "ударівець".

Водночас, відзначив депутат, деякі запропоновані урядом зміни до бюджетного кодексу викликають тривогу. "Бюджетний кодекс, по суті, хоче скасувати норму щодо обмеженого граничного розміру боргу 60% ВВП. Це дає можливість уряду перевищувати норму. Ми маємо не допустити появи цієї норми у кодексі", - зазначив Віктор Пинзеник.

Депутат також наголосив, що неприпустиме схвалення деяких норм бюджетного кодексу, які перетворюють органи влади в комерційні структури, "дають можливість їм працювати за комерційними принципом".

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини