Фотовиставку «Жінки: війна і мир» відкрили в Нью-Йорку

10.03.2015 10:58

Народні депутати-жінки разом з послом України при ООН Юрієм Сергєєвим відкрили фотовиставку "Жінки: війна і мир", присвячену подіям на Донбасі. Захід відбувся у Постійному представництві України при ООН у Нью-Йорку під час 59 сесії комісії ООН зі становища жінок.

Відкриваючи виставку, народний депутат, Уповноважена президента з питань мирного врегулювання на Сході Ірина Геращенко зазначила, що повну відповідальність за гуманітарну кризу на Донбасі, за зруйновані міста і села несе керівництво РФ та терористи, яких воно підтримує та фінансує. Геращенко наголосила, що українська влада збирає фактаж злочинів , вчинених РФ і проросійськими терористами, аби не лише говорити про них світові, а й підготувати позови до міжнародних судів. Депутат підкреслила, що у цій війні найбільше страждають українські діти і жінки. При цьому жінки виконують героїчну роботу з підтримки армії, допомоги переселенцям, підтримки держави в цілому.

Ірина Геращенко наголосила, що революція Гідності і війна на Сході виявили найкращі риси українських жінок, сприяли тому, що жінки сьогодні більше залучені до прийняття рішень і мають більшу присутність в органах влади. Але цей відсоток абсолютно недостатній. «Кількість жінок в парламенті, уряді та інших владних інститутах є низькою і не відповідає високому освітньому і професійному рівню українок, їх реальному внеску в розбудову і захист держави», - зазначила депутат.

За словами Геращенко, жінки-парламентарі і надалі  активно вимагатимуть збільшення присутності жінок у владі.  "Мають працювати соціальні ліфти, жінки повинні бути більш активно залучені до прийняття рішень у владі. І ми цього вимагатимемо, бо від цього виграє Україна", - наголосила вона. Як приклад мужності і незламності українських жінок Геращенко навела Надію Савченко, яку  вже 8 місяців утримують в російській в'язниці.

У рамках роботи комісії українська жіноча парламентська делегація зустрінеться з керівництвом ООН та Червоного Хреста, щоб обговорити гуманітарну ситуацію на Донбасі, збільшення допомоги Україні, зокрема, задля вирішення проблем переселенців, конкретні гуманітарні проекти. А також акцентує увагу на порушеннях прав жінок та дітей на окупованих бойовиками територіях і в анексованому Криму.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини