Кутовий: Ставка за оренду землі для фермерів має бути знижена

10.03.2015 17:20

Поправки, які Верховна Рада планує внести у Податковий кодекс, повинні враховувати інтереси фермерів. Зокрема, це стосується зниження ставки податку за використання земель сільськогосподарського призначення під будівлями, господарськими дворами, фермами та подібними об'єктами. Про це заявив голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат-«ударівець» Тарас Кутовий.

Кутовий наголосив, що для врегулювання цього питання профільний комітет пропонує ухвалити парламенту проект закону №1785.

Народний депутат нагадав, що у Податковому кодексі, який Верховна Рада ухвалила наприкінці минулого року, орендну плату за землі, що використовують фермери, фактично урівняли на рівні 3% від оціночної вартості. За його словами, у зв’язку з цим постраждали інтереси тих господарників, які, наприклад, займаються тваринництвом.

«З 1 січня, коли вступив в дію Податковий кодекс, обсяги орендної плати для фермерів зросли фактично в 10 разів. Якщо перевести це в гривневий еквівалент, то за кожен гектар аграрії мають платити в середньому 13-17 тисяч. А на тій землі у людей знаходяться технічні споруди - корівники, силосні ями чи овочесховища, які не приносять прибутку», - наголосив Тарас Кутовий. Це ж, зауважив «ударівець», стосується зерносховищ, які взагалі використовуються сезонно. «А платити за оренду треба протягом усіх 12 місяців, і зважаючи на такі ставки, об'єкти перетворюються на стабільно збиткові», - додав він.

За словами Тараса Кутового, особливо тяжким таке навантаження стало з огляду на те, що з оновленим податковим законодавством зросли інші збори з аграріїв. Зокрема, це стосується збільшення зобов’язань по єдиному податку, зростання імпортних мит, акцизу на транспортні засоби. Голова комітету додав, що загалом всі ці статті збільшать стягнення, які фермери повинні платити у держскарбницю, у 10-15 разів. «Зважаючи на специфіку галузі, існування дрібного та середнього фермерства за таких умов взагалі опинилося під загрозою знищення», - підкреслив Кутовий. В профільному комітеті парламенту сподіваються, що запропоновані зміни до Податкового кодексу допоможуть тваринницькому сектору, бо в іншому разі йому загрожує занепад.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини