Жінки-народні депутати: Зупинити гуманітарну катастрофу на Донбасі можливо лише у разі повного дотримання мінських угод

10.03.2015 21:20

Зупинити гуманітарну катастрофу на Донбасі і щоденне порушення прав жінок і дітей можливо лише у разі повного дотримання мінських угод і відновлення української влади на Донбасі. Про це заявили жінки-народні депутати від «УДАРу» та БПП на прес-конференції в ООН, де зараз проходить 59 конференція комісії ООН з питань становища жінок.

Представниці України поінформували журналістів про гуманітарну ситуацію на Сході України і наголосили, що повну відповідальність за вбивства цивільного населення, руйнування українських міст і селищ несуть проросійські терористи та Росія, яка стоїть за ними.

Також депутатки наголосили, що українська влада налаштована допомагати громадянам, що опинилася заручниками ситуації і проживають на окупованій території. «Але для цього необхідно відновити контроль української влади на окупованих територіях, відновити дію українських законів», - зазначила представниця «УДАРу» Ірина Геращенко.

Депутатки також заявили, що Україна виступає за посилення моніторингу за дотриманням прав людини, зокрема, жінок і дітей, на Донбасі. «В першу чергу мова йде про окуповані території та Крим, адже світ не має інформації і доступу до цих територій, аби скласти об'єктивну картину про масштаби гуманітарної катастрофи. Вперше в світовій історії бойовики не допускають на окуповану територію місії міжнародних організацій. І це посилює безкарність бойовиків», - зауважила Геращенко.

Жінки-політики також наголошують, що питання моніторингу і посилення присутності міжнародних місій набуває особливого значення в контексті захисту прав людини.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини