Геращенко: Міжнародні організації мають активізувати і збільшити моніторингові місії на Донбасі

11.03.2015 11:42

Українські жінки-парламентарі звертаються до міжнародних організацій з проханням активізувати і збільшити моніторингові місії на Донбасі, зокрема і представництво спеціальної місії ООН, яка б моніторила дотримання прав людини, в першу чергу жінок і дітей. Про це повідомила народний депутат –«ударівка» Ірина Геращенко, яка перебуває в складі української делегації в Нью-Йорку, де проходить 59 конференція спеціальної комісії ООН щодо дотримання прав жінок.

За її словами, відповідне питання порушувалося під час зустрічі з заступником Генерального секретаря ООН, координатором з подолання надзвичайних  ситуацій Валері Амос з народними депутатами.

Геращенко зауважила, що жінки-депутати наголосили на тому, що ні українська влада, ні міжнародні гуманітарні організації не володіють достатньою і об'єктивною інформацією щодо порушення прав людини на окупованих територіях Криму і Донбасу, і тому вкрай важливо створити відповіді спеціальні моніторингові місії. «Особливої уваги потребують щоденні порушення  прав жінок та дітей в зоні конфлікту. Тому Україна потребує спеціальної експертної допомоги для фіксації фактажу та вирішення посттравматичних психологічних проблем жінок і дітей, що пережили жахи війни», - сказала Ірина Геращенко.

Жінки- депутати також вважають недостатньою допомогу міжнародних організацій задля вирішення проблем Донбасу, враховуючи масштаб проблеми. Вони закликали ООН збільшити фінансову допомогу Україні на цільові програми допомоги  переселенцям. 

Під  час зустрічі українська парламентська делегація також порушувала питання введення міжнародної миротворчої місії на Донбас. За словами жінок- політиків, попри те, що відповідне рішення мають ухвалювати країни-члени ООН, керівництво цієї організації повинне розуміти мотиви звернення України, частину території якої окуповано. Вони закликали керівництво ООН підтримати цю ініціативу української влади, зважаючи на постійне порушення мінських угод з боку проросійських бойовиків.

В ході візиту до Нью-Йорку українські жінки-депутати зустрілися з Главою Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в ООН Філіпом Сперрі і обговорили з ним проблеми координації спільних зусиль задля допомоги переселенцям та гуманітарну ситуацію на окупованих територіях. Українські депутати наголосили, що Україна сподівається на більш оперативну реакцію з боку міжнародних організацій, зокрема і міжнародного Червоного Хреста, на будь-яке загострення ситуації на Сході. І підкреслили, що повну відповідальність за гуманітарну катастрофу на Донбасі несе Путін і прокремлівські терористи. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини