Геращенко: Україна очікує від саміту Східного партнерства в Ризі позитивного сигналу щодо запровадження безвізового режиму з ЄС

05.05.2015 16:27

Україна і Грузія очікують від саміту Східного партнерства, що відбудеться 21-22 травня в Ризі, позитивного сигналу щодо запровадження безвізового режиму з ЄС. Як повідомила народний депутат – «ударівка» Ірина Геращенко, про це йдеться у спільній декларації комітетів євроінтеграції та закордонних справ парламентів України, Грузії та Молдови, прийнятій у Тбілісі в рамках тристоронньої міжпарламентської конференції і надісланої керівництву Європарламенту та національних парламентів країн ЄС.

Від Верховної Ради України декларацію підписали голова комітету з євроінтеграції Ірина Геращенко та перший заступник голови  комітету закордонних справ Іванна Климпуш- Цинцадзе. Геращенко зазначила, що в Україні сподіваються, Ризький саміт "стане важливим етапом у взаєминах між країнами Східного партнерства та ЄС,  а Київ і Тбілісі отримають позитивні і чітки, а не розмиті сигнали відносно перспектив членства і запровадження безвізового режиму". При цьому вона наголосила, що відсудність відповіді на ці ключові питання "стане радісною новиною для Москви". Геращенко також підкреслила, що українська влада робить все необхідне для виконання технічних передумов для впровадження безвізового режиму, в контексті виконання другої фази Плану дій лібералізації візового режиму.

Під час візиту українських політиків до Грузії у Тбілісі за участю спікера грузинського парламенту в музеї радянської окупації відбулося відкриття фотовиставки, присвяченої подіям на Донбасі. Під час відкриття експозиції Ірина Геращенко зауважила, що, на жаль, Росія стала правонаступницею найгірших якостей колишнього СРСР,- таких, як неповага до суверенітету і незалежності інших народів і країн. "Україна сьогодні платить надзвичайно високу ціну за нашу незалежність і Грузія як жодна інша країна нас розуміє і підтримує", - наголосила вона. Геращенко розповіла грузинським політикам, представникам дипломатичного корпусу, акредитованим в Грузії, журналістам про ситуацію на Сході України та порушення бойовиками і Росією мінських угод. «Ударівка» зазначила, що Україна від світу чекає посилення солідарності і тиску на агресора. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини