"Ударівці" Закарпаття взяли участь у круглому столі до Дня Молоді

28.06.2015 23:29

В Ужгороді відбувся традиційний круглий стіл «Молодь і влада», який організували до Дня молоді.

Захід, на який зібралися учасники різних громадських організацій, а також представники влади, поділили на три блоки. Перший був присвячений темі працевлаштування студентів і випускників вишів, другий – молодіжним центрам праці, а під час третього присутні говорили про патріотичне виховання юних громадян України.

Проблема із працевлаштуванням виникає, головним чином, через недосконалість системи освіти – вважають учасники круглого столу.

"Мені здається, що дуже великий недолік наших вишів – це випуск теоретиків, а не практиків. Люди виходять з університету, не уявляючи, як заробити собі на життя. Крім того, «найпрестижніші професії» вже давно не відповідають потребам ринку, через що дипломовані економісти, юристи, міжнародники не можуть знайти гідної роботи за спеціальністю. Нам треба змінити систему освіти, аби роботодавець знав: якщо людина провчилася 5 років, то вона розуміє, як треба працювати», - зазначив учасник круглого столу, представник ГО «УДАРна Молодь Закарпаття» Павло Величко.

Про досвід створення молодіжних центрів праці в Європі розповів голова Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ Микола Сюсько. Він переконаний, що такі структури давно довели свою ефективність у різних країнах, тож час запроваджувати їх і в нашій. До слова, в Україні в різних містах вже є 20 подібних центрів.

Народний депутат Роберт Горват та депутат Ужгородської міської ради від "УДАРу" Ростислав Буланов, які теж були учасниками обговорення, зазначили, що готові підтримати створення Молодіжного центру в Ужгороді.

"Сьогодні молодь має стати рушієм змін у суспільстві на всіх етапах. Влада готова підтримати її ініціативи. Зараз перед нами завдання - вирішити питання зі слабким інформуванням молоді щодо її можливостей. Гадаю, чимало проблем після цього зникне, в тому числі покращиться ситуація із працевлаштуванням молодих людей», - каже начальник управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Денис Ман.

За підсумками круглого столу було прийнято рішення утворити робочу групу, яка займатиметься молодіжним центром праці в Ужгороді.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини