Бричук: Київська влада захистила від забруднення озера Вербне і Видубицьке

30.06.2015 22:10

Екологічна комісія Київради на засіданні у вівторок створила вісім нових скверів, зробила безстроковою Програму розвитку зеленої зони Києва, захистила від забруднення київські озера Вербне та Видубицьке. Про це повідомив Костянтин Бричук, депутат Київради від фракції «УДАР-Солідарність», перший заступник голови екологічної комісії.

Депутати комісії проголосували за продовження дії Програми розвитку зеленої зони міста, доручивши Департаментам землекористування та містобудування разом з КО «Київзеленбуд» провести моніторинг виконання програми за попередні десять років. При цьому до затвердження результатів моніторингу введено мораторій на ухвалення Київрадою рішень щодо зменшення площ озеленених територій загального користування, зокрема перспективних. 

Також депутати розглянули ситуацію з незаконними забудовами на берегах озер Вербне та Видубицьке. Біля Вербного, що є одним з улюблених місць відпочинку киян, незаконно діє заклад громадського харчування, забруднюючи акваторію озера. «Ми приділяємо особливу увагу озеру Вербне, - відзначив Костянтин Бричук. – Адже це одне з небагатьох озер столиці, які до цього часу зберегли здатність до природного самоочищення. Тож захист цієї природної водойми надзвичайно важливий для міської влади».

А на березі озера Видубицького незрозуміло на яких підставах збудована п'ятиповерхова споруда невідомого призначення. З обох питань створені робочі групи, завдання яких припинити незаконну діяльність та забруднення озер.

Крім того, завод «Радикал» позбавили фінансування на суму 4,7 млн грн, які щорічно спрямовували на природоохоронні заходи. До такого рішення прийшла комісія Київради з питань екологічної політики після виїзду на територію заводу. «Гроші заводу« Радикал», який вже кілька років не працює, виділялися на очищення його території від ртуті і важких металів, - розповідає Бричук. - Однак, на місці ми виявили гори сміття, і нічого не вказувало, що тут проводяться якісь природоохоронні заходи. Тому вирішили ці кошти зняти і направити на створення нових скверів і розвиток зеленої зони Києва».

"На звернення мешканців та колег-депутатів комісія створила вісім нових скверів: на вул. Здолбунівська, 11в; вул. Лятошинського, 24, 26, 28; вул. Лятошинського, 26б; вул. Мате Залки, 10г; просп. Оболонському, 14а, 16а; біля озера Глінка; вул. Щусєва, 44; вул. Сабурова, 16в", - відзначив Бричук.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини