Бричук: Ми повинні зберегти стратегічні запаси артезіанської води

07.07.2015 19:24

На сьогоднішній екологічної комісії обговорили проблеми збереження запасів створили новий сквер і розглянули можливість залучення інвестицій для благоустрою Совських ставків. Про це розповів перший заступник голови комісії, депутат від фракції «УДАР-Солідарність» Костянтин Бричук.

Новий сквер буде у Святошинському районі по вул. Булгакова, 9. «Проти забудови цієї зеленої зони площею 0,37 га виступали місцеві жителі. Комісія підтримала їх», - говорить Бричук.

Крім того, комісія погодила Департаменту економіки та інвестицій питання пошуку інвесторів для реконструкції та благоустрою території Совських ставків і балки «Проня».

Однак, найбільш резонансним стало обговорення проблеми збереження артезіанської води в Києві. На порядку денному було відразу кілька питань про погодження надання підприємствам надр у користування з метою розробки родовищ підземних вод за допомогою артезіанських свердловин, глибина деяких - понад 300 м. У числі їх, наприклад, і сміттєспалювальний завод «Енергія», представник якого пояснив необхідність розробки і використання води з артезіанських свердловин тим, що у нього немає грошей на оплату централізованого водопостачання, що надається «Київводоканалом». Витрачати кошти на прокладення власного водогону підприємство також не має наміру. «Сьогодні водозабір, приміром, з бюветних комплексів міста щорічно складає близько 200 тис. куб.м. Так, це всього 0,2% від споживання води з крана. Але й запаси чистої артезіанської води не безмежні. До того ж багато свердловин перебувають у користуванні промислових підприємств, які використовують артезіанську воду у значних обсягах для своїх суто виробничих потреб. Хоча склад і якість артезіанської води задовольняє всім санітарно-гігієнічним нормам, вода є придатною для вживання і корисна в якості саме питної води. Без перебільшення - це стратегічний запас і природне багатство, до використання та експлуатації якого слід підходити вкрай обережно і по-господарськи. Ми повинні дбати про майбутні покоління киян!» - вважає Бричук.

 

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини