"Коли ми прийняли столицю, ми запустили аудит усіх структурних підрозділів і комунальних підприємств. Виявили 353 фінансових порушення на 500 мільйонів грн, передали 102 справи в правоохоронні органи. За фактами, виявленими перевірками, порушене 41 кримінальне провадження. Але досі ніхто не покараний. Грошей назгрібали і на волі! Чому? І як тоді викорчувати корупцію, якщо не карати крадіїв? З цим питанням і з вимогою ефективного розслідування справ щодо переданих нами фактів я неодноразово звертався (в тому числі публічно) до правоохоронних органів", - зазначив Віталій Кличко.
Мер Києва зауважив: щоб не було корупції, треба звести такі бар'єри, через які вона не перескочить. І відзначив, що в столиці міська влада заклала базову основу для прозорості системи влади, витрачання бюджетних коштів, залучення інвесторів. Зокрема, рік тому Київ першим відкрив увесь документообіг мерії; у столицю повернули відкриті земельні аукціони, які до цього не проводилися в Києві 6 років; запровадили систему електронних закупівель; була створена Антикорупційна рада при мері міста; нещодавно в Києві вперше в Україні презентували і запустили “Відкритий бюджет”.
"Це дуже важливі основоположні речі для того, щоб позбавити корупціонерів шансів збиткуватися над українцями та відлякувати іноземних інвесторів", - підкреслив Віталій Кличко.