Гаряга: Музей радянської окупації можуть відкрити на околиці Києва

22.07.2015 12:20

У четвер Київрада на пленарному засіданні розгляне проект рішення про створення музею радянської окупації в Києві. Як розповів автор проекту, депутат від фракції «УДАР-Солідарність» Олег Гаряга, зараз розглядаються три майданчики для музею, а його назва, швидше за все, буде інша.

«Назва музею, очевидно, буде змінюватися, в проекті фігурує робоча назва, - говорить Гаряга. - Але остаточне рішення винесуть депутати ». Зараз розглядають кілька майданчиків під музей. «Ми дали доручення виконавчій владі знайти місце під майбутній музей. Перша моя думка була - територія навколо монумента Батьківщини-матері, це радянський символ, мало того, на щиті є герб СРСР. І доповнити експозицію існуючого там музею новими експонатами. Але поки цю ідею відклали, оскільки це об'єкт держвласності.

Ще один з обговорюваних варіантів - територія Національного комплексу Експоцентр України (ВДНГ). Але він також знаходиться в державній власності. Ще один варіант пропонує Київське інвестиційне агентство. Це покинута територія на околиці Києва, у Голосіївському районі площею 15 га, яку можуть віддати під музей. На ній можна зробити ландшафтний парк. Це найбільш реальний варіант », - говорить Гаряга. На думку депутата, для цього можна знайти інвестора. Кількість експонатів музею поки невідомо. Проект рішення передбачає, що це стане відомо після інвентаризації.

«Я впевнений, що до демонтажу символів радянської епохи потрібно ставитися обережно. Такі символи є на деяких будинках на проспекті Перемоги. Не всі вони містять радянську символіку, але радянських часів мозаїку. Тому, якщо її демонтувати, будинки стануть без родзинки.

«Багато радянських пам'ятників та робіт на будинках, на думку експертів, являють собою архітектурну та історичну цінність. Демонтаж потрібно проводити обдумано. Наші діти повинні вивчати історію в тому числі і по таких пам'ятниках. Хто не пам'ятає історії, той не має майбутнього», - зазначив Гаряга.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини