Юринець: Вплив війни на дітей має стати питанням національної безпеки держави

18.09.2015 15:26

Народний депутат від «УДАРу» Оксана Юринець взяла участь у круглому столі на тему: «Українські діти в сучасних кризових умовах. Особливості національного і патріотичного виховання».

«У тих кризових умовах, в яких опинилася Україна, у дітей загострюється  відчуття патріотизму. Водночас поруч із патріотизмом у них росте і агресія. А це - небезпечно. Війна популяризує насильство у вирішенні питань,  дискредитує норми права і моралі, які є типовими  для мирного часу.  Таким чином, небезпека  наслідків війни  криється у тому, що під час неї формується нове покоління, виховане на цінностях  воєнного часу», - зазначила Оксана Юринець.

За її словами, дослідження  науковців доводять, що  дитина  в часи воєнних дій наражається на додаткові небезпеки здоров’ю і розвитку під впливом засобів масової інформації, зокрема Інтернету. А це вказує на те, що необхідно удосконалити механізми регуляції і саморегуляції  щодо захисту дитини в інформаційному просторі.

«Проблема впливу війни на становлення і соціалізацію українських дітей є питанням національної безпеки нашої держави. Бо забезпечення психічного здоров'я дітей і формування у них  національних цінностей сьогодні  є  запорукою  побудови здорового європейського  суспільства завтра», - наголосила Оксана Юринець.

Захід організували за результатами проекту «Життя – Тобі…». Це – збірник дитячих творів про війну (оповідань і малюнків), яку видав  Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» за підтримки норвезько-української ГО «Maidan Norway». Співорганізаторами круглого столу виступили Комітет Верховної ради України з питань освіти та науки, Комітет з питань європейської інтеграції та Комітет з питань закордонних справ.

Учасники круглого столу підготували проект рекомендацій Верховній раді України, Кабінету Міністрів, Міністерству освіти та науки, Національній академії педагогічних наук, Міністерству молоді та спорт, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Національній раді з питань телебачення та радіомовлення та загальноосвітнім навчальним закладам.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини