Бєлькова: Угоди про розподіл продукції є найперспективнішим механізмом залучення інвестицій у нафтогазову галузь

24.09.2015 08:02

Угоди про розподіл продукцїї є одним із найбільш перспективних механізмів залучення коштів для великих проектів державних компаній, які сьогодні в силу різних причин знаходяться у скрутному економічному становищі. Про це під час комітетських слухань "Угоди про розподіл продукції як механізм залучення інвестицій з метою збільшення видобутку вуглеводнів в Україні" заявила народний депутат від "УДАРу", ініціатор слухань Ольга Бєлькова.
 
"Саме угоди про розподіл продукцїї між середніми за розміром компаніями та Україною за участю "Укргазвидобування" могли би внести позитивні зміни у технологічне оновлення цієї компанії та почати роботу за тими ліцензіями, які сьогодні лише очікують капіталовкладень. Мова йде про так звані green fields або роботу з новими технологіями у надскладних умовах, наприклад щодо сланцевого газу", - сказала Бєлькова.
 
Народний депутат зауважила, що для України питання забезпечення власними енергоресурсами набуває все більшого значення. "Ми зобов’язані зробити все можливе для розвитку внутрішнього виробництва газу і заміщення імпортованого палива. Це завдання є дуже складним, але, водночас і можливим за умови ефективного і правильного залучення інвестицій у нафтогазову галузь", - зауважила Бєлькова. За її словами, інвестиції на рівні навіть простих проектів сьогодні вимірються десятками мільйонів долларів. Вона додала, що проекти, які передбачають нетрадиційні для України технології та підходи до видобутку із ускладненими геологічними умовами, потребують сотен мільйонів капітальних вкладень.
 
Ольга Бєлькова підкреслила, що угоди про розподіл продукції - це лише один із способів залучення інвестицій і є традиційним для країн, що розвиваються і прагнуть залучити саме іноземні нафтогазові компанії. Вона додала, що є низка особливостей таких угод. Зокрема, однією із сторін угоди є держава - уряд або Національні нафтогазові компанії. При цьому, за словами народного депутата, вуглеводні, які є предметом домовленостей, залишаються у власності приймаючої держави. Крім того, наголосила Бєлькова, держава фактично створює особливі податкові стимули для залучення інвестора та перекладає на нього основні ризики щодо розвідки та видобування, а основний фіскальний перерозподіл результатів ведеться через механізм розподілу саме продукції, а не через податки. "Іноземні компанії отримують відшкодування вкладених інвестицій у вигляді так званих “cost gas”, відповідно до умов угоди, а решта видобутих вуглеводнів розподіляється між державою та іноземною компанією за угодою. Від початку обговорення угоди до моменту отримання першого кубу газу може пройти кілька років. Тому обговорення сьогодні - це основа для збільшення видобутку не раніше ніж у 2018 році. Але чим раніше почнемо, тим швидше матимемо успішний результат", - додала Ольга Бєлькова.
 
В слуханнях взяли участь народні депутати, представники міністерств, керівники державних нафтогазових компаній, компаній, які вже мали досвід угод про розподіл продукції, незалежні експерти та представники посольств. За результатами слухань будуть підготовлені рекомендації, які розішлють відповідним органам влади для корегування державної політики. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини