Бєлькова: Знизити тарифи на газ для населення України дасть змогу лише реформа ринку газу

24.09.2015 14:24

До зниження тарифів на газ для населення України може призвести лише реформа ринку газу. Про це заявила народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету з ПЕК Ольга Бєлькова під час Енерго-форуму щодо статусу реформ ринку газу за участю представників з Литви.

За словами Бєлькової, кінцевим результатом реформ на ринку газу має стати прозорість та конкурентність цього ринку. «Це дасть змогу здешевити ціну газу як власного видобутку, так і газу, що імпортується.  Це багато значитиме саме для споживачів -  адже таке здешевлення вплине і на пониження тарифів», - наголосила народний депутат.

За її словами, якщо Україна весь час купуватиме газ через одного імпортера – у Росії чи через реверс,  то наша країна і надалі залишатиметься енергозалежною. «Тому для приходу трейдерів та нових компаній на ринок України, гравцям потрібно чітко зрозуміти, що в Україні є цивілізований ринок газу, де всі знаходяться в однакових умовах і ніхто не має привілейованого монопольного права. Цей шлях пройшли країни Європи, і нам є у кого вчитися. І ми могли б, наприклад, скористатися досвідом Литви», - сказала народний депутат.

Ольга Бєлькова переконана, що будь-які розмови про неготовність України до реформ на ринку газу – це намагання зберегти монопольне становище певних компаній, або можливість впливати на це становище. За її словами, у кожного гравця на ринку газу є лобісти ідеї «проти цієї реформи» або приховані мотиви її відтермінувати. «Якщо для прем'єра ця реформа важлива, то він мав би взяти в свої руки термінову реакцію на проблеми на ринку газу», - переконана народний депутат.

Бєлькова підкреслила, що реформа ринку газу не становить прямої загрози для людей, і як споживачі вони не постраждають від неї. «Але є суттєва загроза розвороту реформи, ручного управління ринком, що даватиме негативний сигнал для наших партнерів та потенційних інвесторів», - додала Ольга Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини