Бєлькова: Закон «Про електронну комерцію» створить нові можливості для малого і середнього бізнесу в Україні

28.09.2015 17:33

Ухвалений та підписаний Президентом закон «Про електронну комерцію» дасть суттєвий поштовх до розвитку електронної комерції на внутрішньому ринку України і створить нові можливості для малого та середнього бізнесу. Про це заявила народний депутат від «УДАРу», один із авторів відповідного закону Ольга Бєлькова під час прес-конференції.

«Парламент ухвалив закон, який дає поштовх до розвитку електронної комерції на внутрішньому ринку. Я дуже пишаюся тим, що з ухваленням цього закону всі ті, хто в чесний спосіб розвивали електронну комерцію, сьогодні мають визнання від держави, що цей бізнес є легітимним», - сказала Ольга Бєлькова.

Народний депутат зауважила, що закон дозволить продавцям та покупцям в сфері електронної комерції отримати захист від держави. «Без визнання державою бізнес не може отримати інвестиції», - додала Бєлькова. 

Народний депутат нагадала, що закон  прирівнює електронну форму договору до паперової. «Крім того, віднині докази подані у електронній формі або у формі паперових копій електронних повідомлень вважаються такими, що є письмовими доказами для врахування судом», - додала Бєлькова. Те саме, підкреслила вона, стосується і бізнесу, який може відтепер зберігати документи в  електронній формі, що спростить адміністрування бізнесу.

Народний депутат також зауважила, що чітко визначений обсяг інформації, яка має бути надана кожною зі сторін електронного договору під час його укладення та виконання. «Дуже часто трапляються випадки, коли споживач замовляє товар онлайн та отримує його з чеком невідомого приватного підприємця, який не дає жодних гарантій. А закон, який згодом набуде чинності, змінює цю ситуацію», - підкреслила Ольга Бєлькова.

Депутат додала, що споживач електронної комерції прирівнюється до звичайного покупця і має відповідні гарантії захисту своїх прав. «Більше того, продавець повинен вимагати від споживача тільки ті персональні дані, які є необхідними для здійснення угоди», - зазначила Бєлькова. 

Вона також зазначила, що закон визначає відповідальність учасників відносин у сфері електронної комерції, детально врегульовує порядок укладення електронних договорів.

«Закон обмежить участь випадкових людей в сфері електронної торгівлі, скоротить певні ризики шахрайства, збільшить конкурентоспроможність цієї сфери та налагодить довіру між споживачами та комерсантами», - наголосила Ольга Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини