Кличко отримав премію німецького видання за соціальну, політичну та благодійну діяльність

28.09.2015 23:05

Київський міський голова Віталій Кличко отримав нагороду Lichtgestalt Sport, якою німецьке видання Express вшановує спортсменів за значний внесок у соціальну, політичну чи благодійну діяльність. Церемонія відбулася в німецькому Кельні, вручав премію меру Києва президент Європарламенту Мартін Шульц.

Він відзначив, що Україна будує своє демократичне майбутнє після того, як на Майдані українці "зламали лід і метал", незважаючи на залякування й автоматні черги. "Люди тримали прапор Європи за демократію і гідність. І Кличко стояв у центрі буремних подій революції, ризикував своїм життям за свободу свого народу. Вашому батькові подяка - за вашу дисциплінованість, а матері - за виховання, - звернувся до Віталія Кличка Мартін Шульц. - Україні сьогодні дуже складно. Економіка стагнує, криза в суспільстві триває. І те, що в такий час Віталій взяв на себе відповідальність як мер столиці, свідчить про його внутрішню силу. Наступного разу я хотів би вручати премію імені Кличка", - сказав Мартін Шульц.

Кличко зазначив, що нагорода, яку йому вручили, - визнання демократичних і європейських прагнень українців. "Це не тільки моя нагорода, а й відзнака зусиль моїх однодумців і соратників - в київській владі, в фонді Кличко. Це - відзнака сили духу і наполегливості киян, усіх українців, які хочуть змінити своє місто, свою країну. І роблять це", - наголосив мер під час церемонії.

Віталія Кличка відзначили за політичну та суспільну діяльність, а також за успішну діяльність "Фонду Кличко", який підтримує важливі проекти в галузі освіти та спорту для молоді.

Lichtgestalt Sport відзначає спортсменів, "які використовують свою спортивну харизму в соціальній, політичній чи благодійній діяльності". Сума нагороди - 10 тис. євро, які лауреат має використати в некомерційних цілях.

Вперше таку нагороду вручили у 2014-ому році збірній Німеччини з футболу за благодійну діяльність. 

Віталій Кличко відзначив, що радий отримати відзнаку від видання, яке опікується благодійністю, зокрема, проблемами дітей та підлітків. "Діти від війни страждають найбільше. Я знаю про ті проблеми, які має сьогодні Німеччина у зв'язку з великою кількістю мігрантів із Сирії. Разом з тим, хочу звернути увагу, що в Україні понад мільйон людей змушені були покинути свої домівки через військові дії. І понад 100 тисяч з них живуть сьогодні в Києві, дітей переселенців в столиці - 20 тисяч. Всі вони потребують нашої особливої уваги і турботи, бо діти - це наше майбутнє. І я передам цю премію на допомогу дітям-переселенцям зі Сходу України", - підкреслив Віталій Кличко. 

На церемонії вручення премії також була присутня Жанна Нємцова - дочка загиблого від рук убивць російського опозиціонера Бориса Нємцова. Під час спілкування з Жанною Кличко відзначив, що найближчим часом у Києві одну з вулиць, скоріше за все Повітрофлотський проспект, назвуть іменем Нємцова. Жанна Нємцова підтримала ідею перейменувати саме Повітрофлотський проспект, на якому знаходиться сьогодні російське посольство. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини