Геращенко: Вимушені переселенці повинні мати право обирати владу Донбасу на позачергових місцевих виборах

06.10.2015 11:09

На позачергових місцевих виборах на Донбасі мають бути враховані голоси вимушених переселенців. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Ірина Геращенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради.

"На цих виборах ми маємо врахувати голос Донбасу. А голос Донбасу -  це не "гіві", "мотороли" та фсбшники, які заполонили Донбас. Це сотні тисяч переселенців, справжніх патріотів України, які мають право голосувати на виборах за місцеву владу Донбасу, обирати і бути обраними", - сказала Ірина Геращенко.

Народний депутат висловила сподівання, що парламент передбачить на законодавчому рівні можливість голосувати для переселенців.

Геращенко наголосила, що сьогодні дуже багато спекуляцій відносно результатів переговорів в Парижі. "Однак Паризька зустріч - це одна з багатьох міжнародних зустрічей, де світові лідери зайняли позицію тиску на Росію з вимогою виконувати Мінські угоди", - сказала вона.

Народний депутат підкреслила, що Росія розраховувала шляхом погроз і тиску підняти ставки і примусити Україну виконувати її забаганки. "Але завдяки дипломатичним надзусиллям України вдалося сказати ні багатьом пунктам", - додала вона.

Зокрема, підкреслила Ірина Геращенко, Україна не збирається на вимогу Росії переглядати зміни до Конституції в частині децентралізації, ухвалювати новий закон про особливий статус Луганської та Донецької областей. Крім того, додала вона, не йдеться про ухвалення нового закону про місцеві вибори на окупованій території Донбасу, закону про амністію. Геращенко також зауважила, що Україна не збирається проводити прямий діалог з бойовиками, погоджуватися на проведення фейкових виборів на Донбасі, а світ не відмовиться від санкцій проти Росії.

Водночас, додала народний депутат, Україна відстояла позицію щодо надання безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ на окуповану територію. Крім того, зазначила Ірина Геращенко, була досягнута домовленість про відведення військ та проведення позачергових місцевих виборів за міжнародними стандартами, відновлення роботи гуманітарних місій тощо.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини