Кличко запропонував Київраді розглянути питання щодо мораторію на виплату зовнішнього боргу

08.10.2015 15:59

Мер Києва Віталій Кличко запропонував депутатам Київради внести до порядку денного і заслухати висновки бюджетної комісії, яка вивчала питання щодо можливості накладення мораторію на виплату зовнішнього боргу столиці. Та ухвалити рішення керуючись інтересами Києва і киян. Про це Кличко заявив під час виступу на початку засідання Київради.

Він зазначив, що на минулому засіданні постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради отримала доручення вивчити питання щодо можливості накладення мораторію на виплату зовнішнього боргу столиці. Кілька тижнів тривають переговори з кредиторами. 

Позиція Києва на них – отримати справедливі умови для української столиці та киян в нинішній ситуації. Переговори поки не завершені і ми продовжуємо відстоювати свою позицію. Адже йдеться про погашення старих боргів, які ми отримали у спадок – 12,5 млрд грн. Хочу зазначити, що нинішня влада Києва вперше з того часу покрила 1 млрд 200 тис грн. боргу. Це при тому, що ми також погасили заборгованість із зарплат бюджетникам, борги столиці за енергоносії, сформували збалансований соціально орієнтований бюджет, - підкреслив мер. 

Кличко зауважив, що сьогодні Київ готується до опалювального сезону, і в першу чергу столична влада спрямовує кошти бюджету на забезпечення киян теплом, енергоносіями, на ремонт і утеплення під’їздів та будинків, встановлення лічильників тепла. Крім того, кошти спрямовуються на підтримку соціально незахищених категорій киян та облаштування міста. Київ повинен мати кошти на життєзабезпечення міста і його мешканців. І це – головне, з чого ми виходимо в нинішній ситуації, - підкреслив Київський міський голова. 

Згідно із законодавством, Київрада має право тимчасово зупинити платежі за зовнішньою позикою. І сьогодні пропоную заслухати висновки бюджетної комісії, яка вивчала це питання і внести його до порядку денного сесії. Та ухвалити рішення - в першу чергу- в інтересах Києва і його мешканців!” –наголосив Віталій Кличко.  

Київрада внесла до порядку денного сесії питання про обслуговування та погашення у 2015 році боргових зобов'язань Києва та заслухає звіт голови комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради Андрія Страннікова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини