Бєлькова: Якщо на ринку енергетики не з’явиться ефективний регулятор, то "Нафтогаз" так і залишиться монополістом

13.10.2015 16:47

Якщо на ринку енергетики не з’явиться сильний, ефективний регулятор, то НАК «Нафтогаз» так і залишиться де-факто монополістом і на ринку не буде нових серйозних конкурентів для поставок газу. Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова під час конференції «Газовий ринок України: останній європейській рубіж?»

Бєлькова зауважила, що, на жаль, законодавці досі не можуть дійти згоди щодо відповідного проекту закону, який би визначав хто саме буде нести відповідальність за ринок енергетики і в якому обсязі. «Треба приймати рішення  якомога швидше і починати наводити лад. Всі ті, хто шукають ідеал, лише приховують своє бажання впливати на ті чи інші процеси», - сказала народний депутат.

Ольга Бєлькова також переконана, що парламент та уряд повинні врешті решт визначитися із стратегією управління всіх державних компаній у сфері енергетики. «Слід визначитися яким компаніям існувати, а які треба ліквідувати або реорганізувати. «Нафтогаз» та всі його дочірні компанії, Центренерго та багато інших компаній роками були заручниками політичних забаганок і улюбленою іграшкою прем’єрів», - додала вона. Народний депутат наголосила, що «Нафтогаз», як і всі інші державні компанії, не повинні знаходиться під політичним тиском, але так само і не повинні мати жодних привілеїв.

Ольга Бєлькова додала, що головним завданням на найближчий час є досягнення енергоефективності та спроможності обійтися без імпортованих ресурсів. «Останнє можливо лише за умови збільшення власного видобутку газу. Минулорічне рішення про підвищення ренти стало не тільки на заваді розбудови енергетичної незалежності країни, а й фактично спричинило поглиблення цієї залежності», - сказала народний депутат. Вона додала, що, зважаючи на відсутність стимулюючого фіскального режиму, компанії, як державні так і приватні, припинили нові інвестиції і чекають на рішення політиків. «А тим часом НАК «Нафтогаз» купуватиме ще більше газу із Росії, або за реверсом, при цьому залучаючи кредитні кошти із Європи», - підкреслила Бєлькова.

Народний депутат також зауважила, що, говорячи про енергетичну незалежність України, перш за все йдеться про незалежність від Росії. «Але в суспільстві ще немає розуміння того, що, на жаль, самотужки нам не впоратися. Саме тому, дуже важливим є залучення партнерів, які би могли створити нові проекти в Україні та з Україною. Перш за все мова йде про наших європейських колег», - сказала вона. При цьому, наголосила Ольга Бєлькова, йдетьсяне про те, щоб брати більше кредитів на закупівлю російського газу. «Я би хотіла бачити європейські компанії, які б модернізували українську ГТС, використовували українські унікальні газосховища та допомагали українцям впроваджувати енергозберігаючі технології», - підкреслила Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини