Алєксєєв: Реформування адвокатури на сьогодні є визначальним напрямом у судовій реформі

16.10.2015 13:51

Реформування адвокатури на сьогодні є визначальним напрямом у судовій реформі. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв під час «круглого столу» «Стан та перспективи реформування адвокатури в Україні».

«Реформування адвокатури потребує ефективної діяльності органів адвокатського самоврядування. І для цього надважливо провести вдосконалення інституту дисциплінарної відповідальності, а також правил адвокатської етики – які наближують нас до Європейських стандартів» – зауважив Алєксєєв. Він додав, що для розробки законодавства в цій сфері законотворці мають почути саме адвокатську спільноту, практиків, яким доведеться застосовувати законодавство.

Сергій Алєксєєв також наголосив, що професійні обов’язки адвокатів можуть виконуватися ефективно лише за умови підвищення вимог до кваліфікації адвокатів. А це, за його словами, потребує вирішення низки проблем, серед яких – вдосконалення правил дисциплінарного провадження щодо адвокатів, прав та обов’язків адвокатів, гарантій здійснення адвокатської діяльності, розширення предмету адвокатської таємниці та забезпечення її охорони на практиці, загальне вдосконалення соціально-економічних, фінансових та оперативних умов здійснення правової діяльності.

«На інституційному рівні потребує зміцнення Національна асоціація адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів», – підкреслив Сергій Алєксєєв. Серед проблем, що обговорювалися учасниками круглого столу були питання визначення видів правової допомоги, які можуть здійснюватися лише адвокатами, спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги через удосконалення стандартів якості та забезпечення балансу повноважень органів адвокатського самоврядування. Участь у роботі круглого столу взяли народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародного та вітчизняного експертного середовища, громадських об’єднань та асоціацій.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини