Алєксєєв: Важливо встановити контроль не лише за джерелами фінансування партій, а і за джерелами фінансування передвиборчої агітації

19.10.2015 15:09

Важливо встановити контроль не лише за джерелами фінансування статутної діяльності партій, а і за джерелами фінансування передвиборчої агітації на чергових і позачергових виборах. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв під час форуму «Місцеві вибори: чесно про гроші в політиці».

Алєксєєв зазначив, що ухвалення парламентом закону про державне фінансування партій є позитивним кроком. Водночас, народний депутат звернув увагу на попередні спроби фінансування політичних партій з бюджету, які не виявилися успішними. «Вітаю фінансування політичних партій з бюджету. Але вважаю, що необхідний механізм контролю, який  має бути розроблений, в першу чергу законодавцем. Я дуже хочу щоб цей механізм працював і був ефективним», - сказав він.

Алєксєєв нагадав, що у 2003 році парламент вже ухвалював Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням державного фінансування політичних партій в Україні», який вносив цілий новий розділ до Закону "Про політичні партії" та низку інших положень щодо державного фінансування партій. «Але цей закон не працював! Кожного року його виконання відкладалося законами про державний бюджет відповідних років, а згодом його взагалі було скасовано», - сказав народний депутат.

Він також підкреслив, що згодом Конституційний Суд своїм рішенням від 22.05.2008 р. таке скасування щодо державного фінансування політичних партій визнав неконституційним. На думку Сергія Алєксєєва, нове покоління політиків, що зараз прийшло до Верховної Ради, повинне знати історію закону про державне фінансування політичних партій, щоб не повторювати помилок минулого. «Нам потрібен механізм контролю, встановлений законом, який буде реально діяти в цій сфері», - наголосив народний депутат.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини