Алєксєєв: Парламентські комітети мають невідкладно розпочати розгляд змін до Конституції в частині правосуддя

27.11.2015 12:08

Профільні комітети Верховної Ради мають у стислі строки розглянути на своїх засіданнях внесені Президентом зміни до Конституції. Про це сказав заступник голови комітету з питань правової політики та правосуддя, народний депутат-«ударівець» Сергій Алєксєєв, коментуючи реєстрацію у парламенті законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя).

«Судова реформа, реформа усієї системи правосуддя – це саме те, чого найбільше чекають громадяни. Тому народні депутати мають зробити все від них залежне, аби пришвидшити її реалізацію.  Для цього вже на найближчих засіданнях профільних парламентських комітетів вони мають розглянути внесені Президентом зміни до Конституції», - наголосив Алєксєєв.

Нардеп відзначив, що за умови злагодженої та конструктивної роботи депутатського корпусу, до середини наступного року можна буде створити усі умови для «перезавантаження» судової системи. Він нагадав, що із запланованого в межах судової реформи виконано вже 64%. Так, зокрема Радою з питань судової реформи розроблена, а указом Президента ухвалена Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 рр. Також прийнято закон «Про забезпечення права на справедливий суд», відповідно до якого передбачено механізми очищення суддівського корпусу,  запроваджено інститут суддівського досьє, яке містить історію професійної діяльності судді, запроваджено нові прозорі правила формування Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, передбачено виключно конкурсні процедури при призначенні та переведенні суддів та відновлено роль Верховного Суду України як найвищого судового органу в системі судів.

«Ще низка важливих для судової реформи законопроектів знаходиться на доопрацюванні у Верховній Раді. Тому зараз потрібно зібратись та внести зміни до Конституції, оскільки тільки закріпивши в основному законі оновлені принципи, ми зможемо створити ефективний суд», - підкреслив Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини