Кличко: Голодомор - один з найбільших злочинів проти української нації

28.11.2015 10:30

Голодомор - один з найбільших злочинів проти української нації, і був свідомо створений для винищення українців. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко з нагоди Дня вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, який традиційно відзначають в останню суботу листопада.

“Наша нація проходить шлях випробувань. Радянська влада намагалася голодом придушити волю і гідність українців, знищити національний рух опору, ціною смертей і страху утвердитися на нашій землі. А сьогодні правонаступниця Радянського Союзу – Росія розпалює військовий конфлікт на Сході України, який вже забрав життя тисяч українців, окуповує українські міста і села, анексує Крим. Але ми боремось за свою ідентичність і свою землю, за цілісність і незалежність нашої держави. І у цій боротьбі, через втрати і випробування, загартовується сильна, непереможна українська нація”, - підкреслив Віталій Кличко.

Мер відзначив, що кожен українець повинен пам'ятати про жахливу трагедію Голодомору і вшанувати пам'ять мільйонів українців, які загинули в страшних муках.

Віталій Кличко розповів, що дізнався про Голодомор в дитинстві від своєї бабусі Євдокії Пилипівни, яка в роки Голодомору єдина вижила з 8 дітей в родині.  

“Про цю трагедію не писали в радянських підручниках з історії, бо хотіли стерти пам'ять про наших близьких, про наш рід, про винищені голодом села і міста. Голодомор - один з найбільших злочинів проти української нації, це було свідоме винищення українців. Тому наш обов'язок - пам'ятати. А обов'язок усіх політиків - зробити висновки  з тієї трагедії. Подібний жах не повинен більше ніколи повторитися”, - зазначив Київський міський голова. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини