Бєлькова: Депутати контролюватимуть ситуацію з відкликанням ліцензій на видобуток газу

01.12.2015 10:23

Народні депутати контролюватимуть ситуацію з відкликанням ліцензій на видобуток газу. Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова.

 

Вона зауважила, що Державна служба геології та надр України нещодавно оприлюднила наказ про анулювання, припинення і відновлення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів для усунення порушень. За словами Бєлькової, переважна кількість відкликаних ліцензій стосується компаній газодобувної галузі - державної "Укргазвидобування", компаній з іноземними інвестиціями - "Регал Петролеум", "Полтавська газонафтова компанія", "Тисагаз" тощо. «Ці компанії щорічно забезпечують Україну 1,3 млрд кубометрами газу. Призупинення ними видобутку змушуватиме Україну імпортувати газ за ціною з прив'язкою до долара, що постійно зростає», - сказала народний депутат.

«Ударівка» додала, що компанії не розуміють причини таких радикальних дій з боку Держгеонадр, оскільки підстави для перевірок, як і самі перевірки, були дуже умовними. Нардеп наголосила, що за інформацією, яку надала їй компанія "Укргазвидобування", від якої безпосередньо залежать тарифи для населення, однією з підстав для припинення дії ліцензій стала нібито заборгованість перед бюджетом і порушення положень низки законів. Ольга Бєлькова додала, що за інформацією Державної фіскальної служби від 12 листопада 2015 року, заборгованість ПАТ "Укргазвидобування" реструктуризована. Крім того, підкреслила народний депутат, заборгованість виникла через те, що "Нафтогаз України" не розрахувався за поставлений газ, через що "Укргазвидобування" змушена платити величезні відсотки за своїми реструктуризованими податковими зобов'язаннями.
 
Бєлькова також вважає, що відкликання ліцензій у низки компаній мають вибірковий характер. Народний депутат додала, що призупинення видобутку "Укргазвидобуванням" з однієї свердловини в середньому обходиться щодня бюджету в один мільйон гривень. 

Бєлькова підкреслила, що в сегменті газовидобутку за останній рік відбулися значні зміни, що дезорієнтує компанії. Вона наголосила, що видобувні кампанії звинувачують у невиконанні ними інвестиційних зобов'язань, але при цьому забувають, що інвестори їх брали за іншої системи оподаткування та інвестиційного клімату. «Держава нарікає на брак бюджетних коштів, але при цьому не хоче визнавати, що бюджетні надходження стримуються її ж власною політикою», - додала вона. Бєлькова зауважила, що лише цього року газовидобувні компанії скоротили інвестиційні програми більш ніж на 10 млрд грн.

«Народні депутати вимагатимуть від Держгеонадр пояснити ситуацію, що склалася з ліцензіями. Крім того, ми звернемося до прем`єр-міністра з проханням оновити процедури, що регламентують питання відкликання та призупинення ліцензій, щоб в подальшому не було хвилі нарікань з боку учасників ринку», - додала Ольга Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини