Сергій Алєксєєв: Децентралізація та реформа правосуддя є одними з основних завдань нинішнього парламенту

21.12.2015 12:32

Одними з основних завдань для Верховної Ради VIII скликання є внесення змін до Конституції в частинах децентралізації та правосуддя. Про це заявив народний депутат-«ударівець», член Конституційної комісії, заступник голови комітету парламенту з питань правосуддя та правової політики Сергій Алєксєєв.

«Є місії цього парламенту, які він ще не виконав. Головною реформою я вважаю децентралізацію. Не лише бюджетну, а загальну децентралізацію», - сказав він.

За словами Алєксєва, парламент готовий проголосувати за відповідні зміни до Конституції, однак існують певні суперечки щодо п.18 перехідних положень законопроекту, де йдеться про особливості самоврядування на окремих територіях.

«Парламент готовий проголосувати за децентралізацію. Є дискусія лише щодо п.18, де йдеться не про якийсь особливий статус Донбасу, а виключно про особливості місцевого самоврядування, що чітко відображають Мінські домовленості. Але, не дивлячись на це, навколо п.18 все одно існує багато популістських політичних спекуляцій», - сказав він.

Наступним кроком, за словами народного депутата, буде внесення змін до Конституції в частині правосуддя. Цей законопроект схвалений Венеціанською комісією. Його реалізація дозволить створити незалежну судову систему, прозорий добір суддів та  сформувати Вищу раду правосуддя. Водночас «ударівець» відзначив, що пропозиція одночасно звільнити всіх суддів, аби потім набрати нових, нереальна, бо йдеться про 9 000 суддів на відміну від Грузії, де до реформи їх було усього 500.

«Навіть Венеціанська комісія дала висновок, що якщо звільнити усіх суддів одночасно, то буде колапс судової системи. Судова система буде змінена, але це неможливо зробити за 5 хвилин. Буде запроваджена атестація, відкриті конкурси.  Частина суддів залишиться,  є й такі, які самі хочуть піти», - сказав він.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини