Алєксєєв: Мінські домовленості повинні виконувати всі учасники переговорів

22.01.2016 11:04

Для врегулювання ситуації на Донбасі всі сторони Мінських переговорів повинні виконувати взяті на себе зобов'язання. Таку позицію озвучували представники коаліції в українському парламенті під час офіційного візиту до Осло (Норвегія), де вивчали досвід будівництва коаліції, заявив народний депутат-«ударівець», заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Зустрічаючись з політиками та посадовцями різних рівнів, зокрема і спікером парламенту, спілкуючись з журналістами та експертами, ми підкреслювали, що Україна - надійний партнер, який виконує взяті на себе зобов'язання, у тому числі і в рамках Мінських угод. Таких же дій ми чекаємо від усіх сторін, що беруть участь у Мінських переговорах. У першу чергу це стосується Росії», - сказав він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що в рамках взятих на себе зобов'язань Україна підготувала зміни до Конституції, відповідно до яких в окремих районах Донецької та Луганської областей будуть певні особливості місцевого самоврядування. У 2014 році на виконання цього пункту перехідних положень вже був прийнятий відповідний закон.

«Разом з тим, ані відповідний пункт перехідних положень проекту змін до Конституції, ані закон на виконання цього пункту не несуть в собі загроз територіальній цілісності України, як того побоюються деякі політики та експерти», - сказав він.

Підбиваючи підсумки візиту до Норвегії, Сергій Алєксєєв зазначив, що ця країна сповідує європейські цінності і застосовує їх на практиці. «Політика Норвегії, як зовнішня, так і внутрішня будується на доцільності та не сприймає популізму. Це і стало запорукою того, що рівень життя в Норвегії один з найвищих у світі, а політична система стабільна. Саме на приклади таких країн нам і слід рівнятися», - сказав він.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини