Юринець взяла участь у IX економічному Форумі у Лодзі

26.01.2016 11:01

Народний депутат України, “ударівка” Оксана Юринець взяла участь у IX економічному Форумі, який відбувається у польському місті Лодзь.

Член комітету з питань європейської інтеграції Оксана Юринець була присутня на офіційному відкритті заходу, а також на  панельних дискусіях, виступаючи на теми регіонального і транскордонного співробітництва, а також щодо підтримки населення, яке потерпіло внаслідок анексії Криму.

Юринець у своїй доповіді розповіла про необхідність розвитку транскордонного співробітництв між Україною та країнами ЄС, оскільки така співпраця  сприяє економічному розвитку і суттєво зменшує можливість виникнення напруги чи конфліктів між державами. За її словами, транскордонне співробітництво приносить так звану «додану вартість» у розвиток громад і регіонів. «Ідеться про перейняття досвіду сусіднього прикордонного регіону; прагнення до співробітництва і втілення в життя таких цінностей як мир, свобода, безпека і дотримання прав людини, реалізації принципів субсидіарності та партнерства; економічне та соціальне згуртування та співробітництво; підготовку до прийняття нових членів ЄС; використання фондів ЄС для транскордонного співробітництва через довготривалі програми. Додана вартість в інституційному сенсі – це активне залучення громадян, влади, політичних та соціальних груп по обидва боки кордону», - розповіла Оксана Юринець.

Крім того, народний депутат наголосила на важливості розвитку єврорегіонів як однієї з найефективніших форм транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС. «Цій темі наш комітет з питань європейської інтеграції  минулого року присвятив окремі комітетські слухання. У межах єврорегіонів реалізуються конкретні транскордонні проекти, вирішуються проблеми зайнятості, розвитку інфраструктури, екології. Наприклад, у Західній і Центральній Європі налічується понад 90 єврорегіонів. На території України діють 10. Дуже важливо, що співпраця в межах єврорегіонів суттєво зменшує можливість розвитку конфліктних ситуації та негативних тенденцій в країнах,  які співпрацюють», - додала Оксана Юринець.

Вона також повідомила, що в рамках Економічного Форуму українські парламентарі мали окрему зустріч із маршалком Сейму Польщі Мареком Кухцінським, на якій домовились у найближчий час ініціювати офіційні візити представників парламентів обох держав для предметнішого обговорення тем транскордонної та регіональної співпраці між Україною та Польщею, а  також питання розвитку відносин  у межах єврорегіонів.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини