Бєлькова: В Україні мають бути запроваджені дієві програми з соціальної реінтеграції шахтарів та членів їх родин

10.02.2016 13:53

Парламент спільно з урядом та експертами мають запровадити дієві програми з соціальної реінтеграції шахтарів та членів їх родин у разі закриття шахт. Про це під час комітетських слухань «Стабілізація ситуації у вугільній галузі та перспективи її розвитку до 2020 року» заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова.

За словами Бєлькової, нинішні економічні умови змушують говорити не стільки про розвиток вугільної галузі, скільки про її виживання. Народний депутат додала, що жодна країна нині не збільшує кількість існуючих шахт, а намагається зробити їх використання більш ефективним. «Нам необхідно використати досвід інших країн для вирішення питання - що робити з людьми у випадку закриття шахт. Шахти будуть поступово закриватися і ми маємо людям запропонувати альтернативу», - сказала вона.

Народний депутат зауважила, що у різних країнах дуже різний досвід – Великобританія дуже шоково закрила шахти, а у Німеччині та Польщі до цього питання підійшли більш комплексно. «Я особисто зараз у пошуках дієвих програм, які б дозволили жителям шахтарських районів отримати роботу у галузі інновацій - тестувальниками у програмуванні, в сфері електронної комерції та інших програм, які дадуть роботу у зростаючому сегменті економіки», - сказала вона.

Ольга Бєлькова наголосила, що йдеться не тільки про необхідність реінтеграції працівників шахт, а і про членів їх родин. «Особливо це стосується тих регіонів, де є шахтоутворюючі міста і де є перспективи для перепрофілювання членів родин шахтарів, щоб вони мали дохід», - наголосила «ударівка».

Ольга Бєлькова також додала, що необхідно вирішити питання щодо усунення екологічних наслідків у регіонах із закритими шахтами.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Новини