Бєлькова номінована на членство до міжнародного Правління Ініціатива прозорості видобувних галузей

11.02.2016 12:53

Народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова номінована на членство до міжнародного Правління "Ініціатива прозорості видобувних галузей" (EITI).

Протягом 2016-2019 років Бєлькова представлятиме групу “Eurasia/MENA”, до якої входять Афганістан, Азербайджан, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Україна та Ємен.

Бєлькова зауважила, що  EITI  - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, спрямований на забезпечення прозорості видобувної галузі, який впроваджується у 49 країнах світу. Вона нагадала, що в Україні цей стандарт впроваджено відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості  у видобувних галузях», який був ухвалений парламентом у червні минулого року. Народний депутат зауважила, що в грудні минулого року Україна вперше опублікувала Звіт в межах ініціативи EITI. «Як член Правління EITI я і надалі працюватиму над розвитком конструктивного діалогу між видобувними бізнесом, фіскальними та іншими органами виконавчої влади, а також парламентом щодо подальшого реформування видобувної сфери», - сказала вона.

Ольга Бєлькова також зауважила, що серед інших завдань - вдосконалення законодавства з метою посилення прозорості та незалежності галузі і сприяння використанню кращих світових практик в Україні та обміну досвідом між країнами, які здійснюють видобуток нафти та газу.  «Ініціативи подібні EITI, незважаючи на їх здавалося б технічність, насправді мають велике значення для оновлення засад здійснення видобувної діяльності та усувають низку корупційних факторів», - наголосила народний депутат.

Ольга Бєлькова зауважила, що відкритість інформації у видобувній сфері є важливим кроком для встановлення єдиних правил гри для всіх учасників та в забезпеченні довіри суспільства до цієї сфери. Крім того, додала вона, така ініціатива є важливою для управлінців, оскільки допомагає  ухвалювати ключові державні рішення. За словами Бєлькової, розуміючи реальні обсяги видобування та фінансовий тягар, який покладається на такі компанії у вигляді рентних та інших платежів, можна об'єктивно оцінити  стан та перспективи розвитку галузі.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини