Бєлькова номінована на членство до міжнародного Правління Ініціатива прозорості видобувних галузей

11.02.2016 12:53

Народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова номінована на членство до міжнародного Правління "Ініціатива прозорості видобувних галузей" (EITI).

Протягом 2016-2019 років Бєлькова представлятиме групу “Eurasia/MENA”, до якої входять Афганістан, Азербайджан, Ірак, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Україна та Ємен.

Бєлькова зауважила, що  EITI  - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, спрямований на забезпечення прозорості видобувної галузі, який впроваджується у 49 країнах світу. Вона нагадала, що в Україні цей стандарт впроваджено відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості  у видобувних галузях», який був ухвалений парламентом у червні минулого року. Народний депутат зауважила, що в грудні минулого року Україна вперше опублікувала Звіт в межах ініціативи EITI. «Як член Правління EITI я і надалі працюватиму над розвитком конструктивного діалогу між видобувними бізнесом, фіскальними та іншими органами виконавчої влади, а також парламентом щодо подальшого реформування видобувної сфери», - сказала вона.

Ольга Бєлькова також зауважила, що серед інших завдань - вдосконалення законодавства з метою посилення прозорості та незалежності галузі і сприяння використанню кращих світових практик в Україні та обміну досвідом між країнами, які здійснюють видобуток нафти та газу.  «Ініціативи подібні EITI, незважаючи на їх здавалося б технічність, насправді мають велике значення для оновлення засад здійснення видобувної діяльності та усувають низку корупційних факторів», - наголосила народний депутат.

Ольга Бєлькова зауважила, що відкритість інформації у видобувній сфері є важливим кроком для встановлення єдиних правил гри для всіх учасників та в забезпеченні довіри суспільства до цієї сфери. Крім того, додала вона, така ініціатива є важливою для управлінців, оскільки допомагає  ухвалювати ключові державні рішення. За словами Бєлькової, розуміючи реальні обсяги видобування та фінансовий тягар, який покладається на такі компанії у вигляді рентних та інших платежів, можна об'єктивно оцінити  стан та перспективи розвитку галузі.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Новини