Бєлькова: Прості люди не повинні бути заручниками в ситуації з припиненням постачання газу "Укрнафтою" в низку сіл Дніпропетровщини

12.02.2016 17:41

Конфліктна ситуація з припиненням постачання "Укрнафтою" газу в низку населених пунктів Дніпропетровщини має бути вирішена якомога швидше. Прості люди не повинні бути заручниками протиріч між державою та «Укрнафтою». Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова.

«Зараз для мене особисто найголовніше -  відновити постачання газу у населенні пункти. На жаль, за інформацією, яку я отримала від Чернеччинської сільської ради -  сьогодні там не працюють школа, дитячий садок, оскільки відсутнє постачання газу», - сказала народний депутат. Вона нагадала, що через припинення Держгеологією дозволів на користування надрами на Голубівському та Юр'ївському родовищах Дніпропетровської області «Укрнафта» зупинила видобуток газу на них і припинила постачання газу чотирьом селам.  Рішення Державної служби геології та надр України було зумовлене несплатою «Укрнафтою» податкової заборгованості до державного бюджету.

За словами Бєлькової, «Укрнафта» мала б зробити завчасно публічне повідомлення щодо ризику призупинення поставок газу у цей регіон. «Натомість позиція компанії зараз зводиться до прямого зв'язку між призупиненням дії спецдозволів на видобування і поставкою. Компанія поставила свої переговорні позиції у конфлікті із державою вище за безпеку конкретних людей», - додала вона.

Бєлькова висловила сподівання, що у майбутньому у подібній ситуації всі компанії, які з тих чи інших причин змушені будуть перервати постачання газу, разом із позовами про оскарження рішень повідомлятимуть своїх клієнтів і відповідні органи для того, щоб у тих був час на пошуки альтернативи.

Вона також зауважила, що Держгеологія, якщо дійсно мала всі підстави для відповідного рішення, не повинна піддаватися на тиск та заяви щодо масових акцій протесту. «Разом із тим, держава не може ігнорувати проблему невирішеності ситуації довкола «Укрнафти» і не може використовувати виключно жорсткі підходи у переговорах. Перспективи видобувної компанії без діючих спецдозволів сумнівні, а відтак і питання сплати ренти також. Ситуація загострилася, тож час сідати за стіл переговорів», - наголосила Бєлькова.

Народний депутат переконана, що ситуація, яка склалася, вкотре доводить важливість формування  в Україні дієвого конкурентного сучасного ринку газу. «Якби сьогодні були інші постачальники у цьому регіоні, то і розмова була б зовсім інша», - переконана Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини