Пацкан: Трудові мігранти можуть стати найбільшими інвесторами в українську економіку

16.02.2016 17:22

Влада повинна повернути довіру трудових мігрантів до держави, оскільки саме вони можуть стати найбільшими інвесторами в українську економіку. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Валерій Пацкан під час конференції проекту Міжнародної організації з міграції "Міграція як чинник розвитку в Україні: ефективне використання міграційного капіталу для соціально-економічного розвитку України".
 
Пацкан зауважив, що за даними дослідження в рамках проекту, заощадження мігрантів, які вони зберігають за кордоном, становлять близько 4 мільярдів доларів. "Українці за кордоном можуть стати найбільшими інвесторами в українську економіку, якщо матимуть гарантії від українського уряду і не боятимуться переказувати кошти офіційними каналами", - сказав "ударівець". 
 
Він підкреслив, що протягом останніх двадцяти років кількість грошових переказів в Україну значно зросла. Зокрема, в 2014 році українці, які проживають за кордоном, переказали майже 3 мільярди доларів США в Україну. "Дуже часто перекази становлять більше 50% від сімейного бюджету. Це величезний потенціал для нашої, української економіки, який ми повинні використати", - сказав він. Пацкан додав, що переважна частина грошових переказів передається через неофіційні канали. Народний депутат зауважив, що такі способи передачі грошей ризиковані, однак люди йдуть на це. 

За словами Пацкана, Податковий кодекс передбачає, що за офіційні перекази потрібно сплатити податки. Таким чином, наголосив він, українці, що працюють за кордоном, фактично потрапляють під подвійне оподаткування – країни, в якій працюють, і в Україні. Крім того, зауважив народний депутат, існуючі системи міжнародних грошових переказів беруть високий відсоток за свої послуги. "Першу проблему вирішити можна, змінивши Податковий кодекс. Я планую ініціювати обговорення цього питання з колегами по парламенту, щоб звільнити наших заробітчан від подвійного оподаткування. Що ж стосується другої проблеми, то тут можливі різні варіанти. Наприклад створення власного дієвого механізму захисту грошових переказів та розробка зручних сервісів переказу", - наголосив Валерій Пацкан.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини