Кутовий: Парламент та уряд не повинні затягувати вирішення питання щодо обігу земель сільгосппризначення

28.03.2016 13:09

Чим більше парламент та уряд затягуватимуть вирішення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, тим більше проблем виникне в майбутньому. Про це під час погоджувальної ради керівників фракцій та комітетів Верховної Ради заявив народний депутат від «УДАРу», голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий.

Він наголосив, що уряд мав внести до парламенту відповідний проект закону ще 1 березня цього року. «Щоб розмов щодо мораторію було менше, уряд має внести проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Якби такий закон був, то дуже багато питань було б знято», - сказав Кутовий.

Народний депутат наголосив, що нині вже майже 1 млн га земель перейшов в державний резерв, оскільки власники паїв померли і гроші за них не отримали. «В Україні в рамках мораторію дуже активно відбувається поділ земель товарно-аграрного призначення на особисті селянські господарства і потім продаж  цих земель, які є приватною власністю у власність підприємств»,  - додав Тарас Кутовий. Він зауважив, що нині в Україні є підприємства з обсягом земель понад 10 тис га, які обробляють землі особистих селянських господарств, які перебувають в їх власності. «Фактично ринок обігу земель вже існує. Сьогодні сотні людей з міською пропискою їздять по селах і оформляють ці особисті селянські господарства», - додав Тарас Кутовий.    

Голова комітету наголосив, що нині не варто затягувати вирішення цього питання. «Не потрібно робити вигляд, що нічого не відбувається. Реально обіг земель вже існує і коли прийдемо до завершення мораторію не будемо мати взагалі земель», - наголосив Кутовий.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини