Палатний: Туризм в Україні переживає занепад через агресію Росії та недосконале держуправління сферою

06.04.2016 18:35

В Україні сфера туризму і курортів на сьогодні повноцінно не виконує свої економічні, соціальні і гуманітарні функції, не сприяє наповненню бюджетів усіх рівнів, створенню нових робочих місць та збільшенню питомої ваги сфери послуг у структурі внутрішнього валового продукту. Про це під час парламентських слухань на тему «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України» заявив народний депутат, голова Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний.

На його думку, проблеми туристичної сфери в Україні викликані низкою зовнішніх та внутрішніх чинників, насамперед російською анексією Криму та агресією у східних областях, що відлякує потенційних туристів, а також недосконалим державним управлінням у сфері туризму.

«Росія окупувала Крим з його величезним туристичним та рекреаційним потенціалом, іноземних туристів відлякує війна на Сході України та відсутність гарантій безпеки перебування на території нашої держави. Разом з тим, державна політика у сфері туризму практично не реалізується виконавчою владою, досі не ухвалено Державну цільову програму розвитку туризму і курортів, Кабмін у 2016 році не виділив жодної гривні на туристичну сферу, в тому числі на промоцію національного туристичного продукту на міжнародному ринку. У результаті Україна стрімко втрачає свою популярність як туристична держава», - зазначив Палатний.

При цьому голова профільного комітету висловив переконання, що за належної уваги з боку уряду, політичної волі керівництва держави туризм може стати вагомим чинником і навіть рушійною силою соціально-економічного розвитку суспільства.

«Україна має величезний потенціал, усі передумови для того, щоб увійти до найрозвиненіших у туристичному відношенні країн світу. Одним із найбільш перспективних з точки зору інвестицій експерти називають розвиток готельного бізнесу в Україні. Наші унікальні культурні та природні об’єкти можуть і повинні стати джерелом фінансових надходжень у бюджет і забезпечити роботою українських громадян», - наголосив Палатний.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини