Соловей: Верховна Рада України повинна посилити свої контрольні функції за призначенням членів НКРЕ

12.04.2016 18:38

Верховна Рада України повинна посилити свої контрольні функції за призначенням членів НКРЕ. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Юрій Соловей під час розгляду в сесійній залі проекту закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".
 
Він нагадав, що в Україні саме НКРЕ встановлює тарифи на комунальні послуги для фізичних та юридичних осіб. "А чи виконує НКРЕ ефективно свої функції? Чи тарифи, які встановлені на газ та електроенергію, є прозорими і економічно-обґрунтованими?" - спитав депутат. 
 
Юрій Соловей зауважив, що за минулий рік всі обленерго показали прибутковий результат. Водночас, підкреслив народний депутат, з 1 березня для всіх споживачів в Україні збільшилися тарифи на електроенергію. При цьому, зауважив "ударівець", нині низка населених пунктів не мають газопостачання і використовують для обігріву електроенергію.
Водночас, додав Юрій Соловей, тарифи для них не знижені. "Це говорить про те, що рівень фахівців, які працюють в НКРЕ є непрофесійним. Нині на часі ухвалення закону, який дозволить демонополізувати дану структуру і дозволить на основі конкурсу завести в НКРЕ реальних фахівців, які нестимуть відповідальність за ухвалення рішень", - додав Юрій Соловей. 
 
При цьому він зауважив, що до законопроекту необхідно внести зміни для збільшення впливу парламенту на призначення членів НКРЕ та посилити їх відповідальність за ухвалені ними рішення. 
 
Даний закон був ухвалений в першому читанні. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини