Сергій Алєксєєв: До законодавчих актів, що регулюють діяльність ГПУ та Державного бюро розслідувань необхідно вносити зміни

20.04.2016 13:49

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4469 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань». Про це повідомив співавтор законопроекту, народний депутат-«ударівець», заступник голови комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що нормами законів України «Про прокуратуру» та «Про Державне бюро розслідувань» передбачено створення органів прокурорського самоврядування – Всеукраїнської конференції працівників прокуратури та Ради прокурорів України, а також Конкурсної комісії, що здійснює проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань.

«Однак, на сьогодні зазначені органи не створені, триває лише процедура їх створення, у зв’язку з чим виникає необхідність відтермінування набрання чинності окремими положеннями Закону України «Про прокуратуру» у цій частині до 15 квітня 2017 року, що ми і пропонуємо зробити відповідним законопроектом», - сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, законопроектом передбачається врегулювати порядок здійснення досудових розслідувань, віднесених до підслідності Державного бюро розслідувань, які були розпочаті органами прокуратури до моменту створення Бюро, з урахуванням положень пункту 9 Перехідних положень Конституції України.

«Зокрема, ми пропонуємо передбачити, що після введення в дію положень частини четвертої статті 216 КПК розпочаті слідчими органів прокуратури кримінальні провадження продовжують здійснюватися слідчими органів прокуратури, які користуються повноваженнями слідчих, визначених цим Кодексом, до закінчення досудового розслідування, але не довше двох років», - повідомив Алєксєєв.

Окрім того, за словами народного депутата, вноситься уточнення до статті 297-1 КПК України щодо спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у розшук. Цими змінами передбачається, що таке спеціальне досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні за сплином не менше шести місяців з моменту оголошення підозрюваного у розшук.

«Законопроектом ми також пропонуємо внести зміни до вимог до кандидатів на посаду прокурора і передбачити, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше трьох років, а прокурором Генеральної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше п’яти років. Пропонується також встановити, що на посаду Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який «має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше п’яти років», - зазначив Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини