Бєлькова: Парламент повинен забезпечити розподіл коштів від рентної плати за користування надрами між бюджетами різних рівнів

21.04.2016 14:57

Верховна Рада повинна забезпечити справедливий розподіл коштів від рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату між бюджетами різних рівнів. Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова.

Вона зауважила, що в парламенті зареєстрований проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату».

За словами Ольги Бєлькової, це дозволить забезпечити процес децентралізації влади та надасть місцевим громадам більше фінансових можливостей для вирішення проблем на місцях. Бєлькова нагадала, що відповідно до Бюджетного кодексу рентна плата за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату зараховується до загального фонду державного бюджету у повному обсязі.

Водночас, наголосила народний депутат, при проведенні робіт з видобутку вуглеводнів погіршується стан навколишнього природного середовища, завдаються збитки локальним об’єктам інфраструктури та спричиняється шкода здоров’ю мешканців конкретних регіонів. «Спрямування коштів із рентної плати виключно до загального фонду держбюджету порушує соціальні права місцевих громад. Цим нівелюються засади справедливого розподілу коштів між бюджетами різних рівнів та територіальними громадами, де здійснюється виробнича діяльність підприємств нафтогазової галузі», - сказала Бєлькова.

Вона додала, що через це громади не забезпечуються належними фінансовими можливостями щодо управління еколого-економічною ситуацією на територіях, де проводиться діяльність із видобутку вуглеводнів.

Крім того, додала «ударівка»  місцеве населення не зацікавлене у розвитку газовидобувної галузі у місцевості, де вони проживають, оскільки кошти із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату не надходять  до місцевих бюджетів. «Саме через це підприємства, які здійснюють в Україні геологорозвідувальні роботи, експлуатаційне буріння, видобуток нафти і газу постійно мають проблеми з погодження із органами місцевого самоврядування спеціальних дозволів на користування надрами та набуття прав на земельні ділянки», - наголосила Бєлькова.

Народний депутат зауважила, що парламенту пропонується встановити розподіл коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Зокрема, 2% - до сільських, селищних та міських бюджетів, 1,5% - до обласних бюджетів та 1,5% - до відповідних районних бюджетів. Решта – 95 % - будуть і надалі зараховуватись до Державного бюджету.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини