Юринець: Україні треба приділяти більше уваги транскордонному співробітництву

22.04.2016 19:07

Транскордонне співробітництво є одним із головних чинників європейської інтеграції України. Йому варто було б приділяти більше уваги. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Оксана Юринець під час зустрічі з обговорення секторальної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, яку організовував урядовий офіс реформ з питань європейської інтеграції.

"Угода не є гарантією нашого повноправного членства в ЄС. Для того, щоб стати повноправним членом, нам потрібно щоденно працювати, впроваджувати багато реформ", - наголосила депутат. За словами Юринець, парламент повинен ухвалити закон про транскордонне співробітництво за прикладом інших європейських країн, активізувати співпрацю регіональної влади і центральної в питаннях регіонального і транскордонного співробітництва. Крім того, на її переконання, має бути відповідальний орган в виконавчій  гілці влади, який би координував питання транскордонного співробітництва.

За словами Оксани Юринець, важливою є державна підтримка процесів транскордонного співробітництва існуючих Єврорегіонів, насамперед, шляхом співфінансування транскордонних проектів Європейського Союзу. Нардеп вважає, що мала би бути виділена щорічна обов’язкова субвенція з держбюджету на співфінансування проектів транскордонного співробітництва, які фінансуються в рамках Програм Європейського Інструменту Сусідства та програм у рамках Східного партнерства.

Оксана Юринець підкреслила, що всі ці питання будуть обговорюватися 8 червня під час парламентських слухань присвячених транскордонному співробітництву, а також на Міжнародній Конференції "Європа Карпат: український аспект", яка відбудеться на початку червня у м. Яремче на Івано-Франківщині.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини