Кличко у Флоренції домовляється про встановлення пам'ятника Шевченку та проведення спільного бізнес-форуму в наступному році

22.04.2016 19:09

Мер Києва Віталій Кличко на запрошення мера Флоренції відвідав це італійське місто, яке протягом багатьох років є містом-партнером української столиці. Під час зустрічі з мером Флоренції Даріо Нарделлою Кличко обговорив можливість встановлення у Флоренції пам'ятника Тарасові Шевченку.

Кличко відзначив, що у Києві в парку "Володимирська гірка" було встановлено монумент на честь 750-річчя від дня народження відомого італійського поета Данте Аліг'єрі. "І сьогодні ми говоримо про можливість  встановлення пам’ятника поету Тарасові Шевченку, символу волі і боротьби українського народу, у Флоренції. Ми знаємо, що це питання непросте, оскільки центральна частина вашого міста знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Ми вже ініціювали на державному рівні включення питання про встановлення такого пам’ятника в міждержавну україно-італійську програму у сфері культури", - підкреслив Віталій Кличко.

Даріо Нарделла зазначив, що поруч з центром є вулиця Київська і на ній розташований сквер. Тому є варіант поставити пам'ятник Шевченку там. Нарделла запросив Кличка на форум мерів світових міст, який відбудеться у Флоренції в листопаді, та висловив сподівання, що до того часу вдасться владнати всі процедури, щоб під час форуму відкрити пам'ятник українському поетові. "Це стане справжнім культурним мостом між Флоренцією та Києвом", - підкреслив мер Флоренції.

Народний депутат, співголова групи міжпарламентських зв'язків Україна-Італія Сергій Алєксєєв зазначив, що вже є ескізи пам'ятника Шевченку і готовність українських митців почати виготовляти скульптуру.

Під час зустрічі з мером Флоренції Віталій Кличко підкреслив, що Київ пропонує Флоренції обговорити і підписати Меморандум, який може стати новою сторінкою в співпраці двох міст. В документі, зокрема, йдеться і про можливість встановлення пам'ятника Шевченку у Флоренції, і про пожвавлення культурного та туристичного співробітництва між двома містами, і про проведення спільного бізнес-форуму в наступному році.

Даріо Нарделла підкреслив, що його місто зацікавлене в економічному і культурному співробітництві з Києвом та пообіцяв, що восени делегація мерії Флоренції на чолі з ним відвідає Київ, щоб обговорити втілення спільних проектів і подальшу співпрацю.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини